Üniversite Taban Puanları ve Bölümleri Başarı Sıralaması 2017 2018 YKS TYT

Bir bölüm hayali kuran adaylar için  Üniversite başarı sıralamaları Üniversitelerin Taban ve Tavan Puanları ile Bölümlerini ve Kontenjanlarını ÖSYM verilerine göre bu sayfada. Derszamani.Net sitemizde yer alan üniversiteler bazında taban puanlar ile bölümlere yönelik puanlar tamamen güncel olup, ÖSYM’nin en son yapmış olduğu yerleştirme sonuçlarına göre oluşturulmuştur. 2018 TYT ve YKS sınavlarına girecek adaylar sitemizdeki puanları gönül rahatlığı ile ciddiye alabilirler.

Yine her üniversite ve bölümün altında geçmişten günümüze değin, ilgili üniversite ve bölümlere yönelik yorumlar bulunur. Bu yorumlar bizzat bölümü okuyan öğrenciler ya da tercih yapmayı düşünen adaylar tarafından yazıldıkları için değerlidir. Değerlendirmeleri okuyabilir sizler de katkılarınızı sunabilirsiniz. Aşağıda il il üniversitelerin taban puanlarını ve bölümleri yer almaktadır.  İstediğiniz ildeki üniversitenin taban puanlarına,kontenjan bilgilerine ve bölümlerine ulaşabilirsiniz. 2018 YKS ve YTY’ye girip ve tercih yapacak üniversite adayları aşağıda yer alan puanlara göre tercih yapacaklardır .

2 Yıllık Bölümler ve Puanları İçin Tıkla
4 Yıllık Bölümler ve Puanları İçin Tıkla

Üniversiteler Bazında Puanları İncelemek İçin Aşağıdan Üniversite Linklerini Kullanınız

2017 İl İl Üniversite Puanları, Üniversite Taban Puanları ve Bölümleri Üniversite Başarı Sıralamaları 2017 2018 TYT YKS Üniversite Taban Puanları Bölümler ve Kontenjanları ,Hangi Üniversite Kaç Puan 2017 2018 Üniversite Başarı Sıralaması,Üniversite Bölümleri ÖSYM,ÖSYM YKS TYT Taban Puanları 2017 2018, Paralı Vakıf Özel Üniversitelerin Taban Puanları 2017 2018 Buradan öğrenebilirsiniz …

91 yorum

 1. sınavlar her sene zor olur, nedense her yıl bir sonraki yıldan daha zor olur derler, ama zor olan sınavlar değil, bizim tembelliğimiz. ben hedefi belirledim tıp fakültesi kazanmak. 1 yıldır sosyal medya, avm, gezmeler tozmalar yok hayatımda. varsa da çok az.

 2. okuyacağınız en iyi üniversite kendinizi en iyi hissedeceğiniz şehirdedir, kendini geliştirmek isteyen her yerde geliştirir. Bana katılan olur mu bilmiyorum.

 3. Sakın Kilise gelmeyin.Gençliğinize yazık etmeyin şuan bile ne olacağı belirsiz suriyeliler çoğaldı bizden çoklar kendi memleketimizde mülteci olduk.Adım başı suriyeli kiralık evde yok suriyelilere veriyor millet evleri yurtta çok kişilik değil

 4. kim ne derse desin bu yıl yani 2018 tyt yks sınavları ygs lys den farklı olacak ezberin yanında mantık da gerektirecek bu sebeple, artık bizler yerleşeceğiz.

 5. tecrübeli biri olarak yazıyorum asla sevmediğiniz bir bölümü yazmayın, ha illaki gelecekteki iş durumu önemli ama sevmeyeceğiniz bir mesleği veya şehri yazmayın zehir olur hayatınız, bu yıl üniversiteyi bırakıp yeniden gireceğim sınava.

 6. Bu yıl ikinci defa gireceğim sınava büyük hata ettim ilk yıl çok çalışmadım, şansıma sistem değişti, şimdi ne olacak sorular zor mu kolay mı olacak bunun endişesini yaşıyorum bu yıl da kazanamazsam kötü gözler hep üzerimde olacak.

 7. arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum yeni sistemde sadece TYT sınavına girebiliyor muyuz ve bununla seçebileceğimiz 4 yıllık bölümler var mı? Yardımcı olacaklar için teşekkürler.

 8. Universiteyi kazanipta sorumlu dersi olanlar gecici kayit yaptirabilecek universiteye . Sonra dersi verip gectimi diplomayi alarak esas yani gercek kayiti yaptircaz . Allah herkezin yardimcisi olsun .

 9. Arkadaşlar sizce ataması iyi olan bir bölüm mü yoksa mutlu olacağım sevdiğim bir bölüm mü seçmeliyim. Ailem ile kendi tercihlerim arasında kaldım yardım edin :(

 10. Buradan bilgi almak istiyorum. İlgi alanım oldukça geniş olduğundan ötürü meslek seçimimde zorluk yaşıyorum. Kendi çapımda bazı araştırmalar yaptım. Fakat bir türlü karar veremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

  • Matematikte iyiysen Kriptografi okumanı tavsiye ederim. Şahsen bu şifre çözme olayları bana merak uyandırıcı geliyor. O bölümü bitirdikten sonra TUBİTAK veya başka şahsi şirketlerde bilgi güvenliği sağlamak için çalışabilirsin :)

 11. Selamunaleykum hocam ben kurs da okudugum icin ilahita hazirlik yapiyorum da rtaban puanlari yuksek degilmi? Gecen yillqr acik ilihiyat 140 idi acaba yardimci olurmusunz

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.