Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İslamiyet Etkisindeki Türk Edebiyatının İlk Eserlerinde İnsanlara Genellikle Güzel Ahlakın ve Dinî Düşüncelerin Öğretilmeye Çalışılmasının Temel Nedenleri Neler Olabilir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

İslamiyet Etkisindeki Türk Edebiyatının İlk Eserlerinde İnsanlara Genellikle Güzel Ahlakın ve Dinî Düşüncelerin Öğretilmeye Çalışılmasının Temel Nedenleri Neler Olabilir?

Aşağıda İslamiyet etkisindeki Türk edebiyatının ilk eserlerinde insanlara genellikle güzel ahlakın ve dinî düşüncelerin öğretilmeye çalışılmasının temel nedenleri neler olabilir kısaca olarak ele alacağız.

İslam, güzel ahlak prensipleri üzerinde şekillenen kurallardan meydana gelen ve barış için indirilmiş bir dindir. Peygamber as., güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. Kuranı Kerim’de Peygamber a.s.’ın muhteşem bir ahlak üzere olduğu bildirilmektedir.

Ahlaklı ve erdemli olmak, saygılı, sevgili, hoşgörülü, adil, temiz, dürüst, samimi olmak demektir. Ahlaklı olmak güvenilir olmak, elinden ve dilinden kimseye zarar gelmeyen kişi olmak demektir. Bu nedenle bu kuralların öğretilmesi ve yaşanması için edebiyatın ilk eserlerinde güzel ahlaka ve dini düşüncelere özellikle yer verilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Adam dedi ki:

    Howdy! I could have sworn I’ve been ways for teen girls to make money this blog before but after browsing through some of the post I realized
    it’s new to me. Anyhow, I’m definitely happy
    I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781