Galatasaray Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması Bölümleri 2018 2019

Galatasaray Üniversitesinin 2018 2019 Yılı taban puanları başarı sıralamaları ve kontenjanları. Aşağıda yer alan puanlar Galatasaray Üniversitesi en son yeni taban puanlardır. Ayrıca Galatasaray Üniversitesinde yer alan bölümleri de görebilirsiniz. 2019 YKS TYT Sınavlarına girecek olanlar aşağıdaki puanları kullanacaklardır. ÖSYM tarafından yayınlanmış olan bu bilgiler son yapılan yerleştirmeler ışığında oluşturulmuştur. Galatasaray Üniversitesi 4 yıllık bölümler ile 2 yıllık bölümler meslek yüksekokulları Lisans ve önlisans bölümleri puanları güncel olarak derszamani.net sitemizde

Galatasaray Üniversitesi Başarı Sıralaması ve Taban Puanları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe EA 30 371.28785
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Fransız Dili veEdebiyatı DİL 30 454.59109
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik SAY 20 425.37909
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji EA 30 396.11047
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Hukuk Fakültesi Hukuk Fakültesi EA 25 522.99845
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat EA 30 453.99270
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme EA 30 461.62676
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi SiyasetBilimi EA 30 422.90657
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 İktisadi ve İdari BilimlerFakültesi Uluslararası İlişkiler EA 30 451.10606
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 İletişim Fakültesi İletişim Fakültesi SÖZ 30 446.62378
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi BilgisayarMühendisliği SAY 25 490.12269
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi EndüstriMühendisliği SAY 25 482.16487
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Meslek Yüksekokulu Deniz Ulaştırma veİşletme (İÖ) (Bk.473) TYT 25 313.0732
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Meslek Yüksekokulu Gemi Makineleriİşletme (İÖ) (Bk.473) TYT 25 298.6658

Galatasaray Üniversitesi Taban Puanları, Galatasaray Üniversitesi 2018 2019 Taban Puanları Galatasaray Üniversitesi Kontenjanları 2018, Galatasaray Üniversitesi Bölümleri 2018

Galatasaray Üniversitesi Başarı Sıralaması Puanları ve Bölümleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

143 yorum

 1. Yazdigim tarih: 01/07/2018
  Bu sene 12. Sınıfa gectim. 9,10,11 de ortalamam hic bir zaman 90 altina düşmedi. Dil ogrenmekten, bolumlerin dile dayalı olmasından nefret ediyorum. Cerrahpaşa tıp fakultesinde okumak istiyorum.(Inşaallah) Ama icimde hep bir siyaset okuma isteği var, bu universitede siyaset okumak istiyorum. Allah hepimizin arzularini yerine getirmeyi nasip etsin. Inşallah.. Kazanirsam muhakkak buraya gelip nasil kazandigimi yazacağım. Sizlerle deneyimlerimi de paylasacagim..

 2. Yazdigim tarih: 01/07/2018
  Bu sene 12. Sınıfa gectim. 9,10,11 de ortalamam hic bir zaman 90 altina düşmedi. Dil ogrenmekten, bolumlerin dile dayalı olmasından nefret ediyorum. Cerrahpaşa tıp fakultesinde okumak istiyorum.(Inşaallah) Ama icimde hep bir siyaset okuma isteği var, bu universitede siyaset okumak istiyorum. Allah hepimizin arzularini yerine getirmeyi nasip etsin. Inşallah.. Kazanirsam muhakkak buraya gelip nasil kazandigimi yazacağım. Sizlerle deneyimlerimi de paylasacagim.

 3. ya bu puanlar bişey deil ki
  boğaziçi ve istanbul liseleri bundan daha iyi
  aynı zamanda mezun olduğun liseye bağlı bu puanlar bişey deil yani
  gözünüzde büyütmeyin

 4. kizim fransa dogumlu bak diplomasini alinca galatasaray universitesinde okumak icin ne gibi bir islem yapilmasi gerek ve bak puani ne kadar olmasi gerek sizin sartlariniz nedir bizi bilgilendirmenizi rica ediyorum

 5. Merheba, ben iran vatandasiyam ama istanbulda yasiyurum istiyurdum galatauniversitesinde hukuk bolomun uukuyamistiyurdum gorem bende b turk vatandasi gibi burs alabilirmiyim?

 6. Türkiyenin en iyi üniversitesidir. Girmek biraz sıkar tabi. fransız liselerinden mezun olan bebelerle yarışırım diyorsanız hadi bir de rahatlıkla o puanları yaparım diyorsanız kolay gelsin evlatlar.

 7. Mrhba phen bu ünivercitenin hukuğuna gitmeyi düşünüyom .s.s inş

  diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. ama yorumların geneli böyle. lütfen, böyle arkadaşlara sesleniyorum: ileride su için savaşlar falan çıkacak. yani siz su ürünleri yazın. çok ciddi geleceği var. haydi selametle..

 8. Arkadaşlar ben gsü iletişim fak. hazırlık sınıfı öğrecisiyim size şunu söylüye bilirim gsü gelenler bilinki geleceği şimdiden güvence altında.Eğer yerleşirseniz sadece hazırlık sınıfı sıkıntı onun dışında süper bi ünv site.

  • ben de bu bölümü çok istiyorum geleceğin güvence altında sözün beni bayağı bir rahatlattı ne kadar yaptiın veya neler yapmam gerekli sınavda söyleyebilir misin gerçekten iyi bir üniversite mi biraz bilgi alabilir miyim?

 9. galatasaray üniversitesini beyenmeyen varmı tabi insan kazanamadığı üniversiteye sinir olur allah bütün kullarını inşallah güzel bölüm ve üniversitelere yerleştirir ben 9. sınıfım istanbul ünivrsitesi tıp istiyorum çünkü gs üniversitsi tıp vermiyo

 10. İnşAllah 2 yıl sonra yüksek lisans için Fransız dili ve edebiyatı bölümüne başvuracağım okul.Bu yüzden şimdiden ALES ve YDS Sınavlarına şimdiden hazırlanıyorum.

 11. bu okulun bilgisayar muhendisligi bolumunde okuyan bir herife 4 yildir asigim.

  sen kalktin nasil buradaki 18 kisinin arasina girdin be adam? cok kiskaniyorum. okudugun okulu da, etrafindaki guzel fransizca bilen hanimlari da.

  cok uzaklarda tip okuyorum ben de, o yuzden gorusemiyoruz. fakat buranin herhangi bir bolumu > butun tip fakulteleri. aklinizda olsun.

  • egitim dli fransızca olup devlet üniversitesidir. ayrıca ingilizce derslerde vardır. lys de en az ilk 1000 de olmalı. bu kadar dil bildikten sonra her yerde iş bulursun. fransız üniversiteyle anlasması vr. cifte diploma almıs olunuyori ahhh tek hayalim galatasarayyy

 12. Merhaba arkadaşlar,

  Ben Fransa’dan yazıyorum.. Fransa’da doğdum ve büyüdüm. Eylül 2014’te Galatasaray üniversitesine katılmak istiyorum, hukuk Fakültesi’ne girmek istiyorum Allah’ın izniyle.

  Çok çalışkan biriyim, bu üniversiteye girme ihtimalim ne kadar Sizce ? Galatasaray’ın her fakültesi için 2 kontenjan sayısı var yazıyor, fransızcam mükemmeldir, çift vatandaşlığım var, şuan lise öğrencisiyim Paris’te, okul için herşey yapıyorum, ve türkçemi geliştirmek için de herşeyi yapıyorum. Bana önereceğiniz bir şey varsa, herşeyi bilmek istiyorum.

  PS: Türkçem için bağışlayın beni, Türk okuluna gitmedim hiç ..

  Cevaplarınızı alma dileğiyle ..

 13. gençler sizden bazıları saçmalıyor lütfen saçmalamayın biz gece gündüz demeden ter akıtıyoruz bu üniversiteye gitmek için siz gelip ask meşkten bahsediyorsunuz yazık çok yazık

 14. resmen bu sayfayı facebook sohbet pencersine benzeten arkadaslar:galatasaray lisesinde okudum sonra bogaziçi üniversitesini kazandım ve ünv bitti şuan tarih ögretmeniyim. galatasaray lisesinde benim zamanımda yani4 yıl önce galatasaray lisesi çok süper bir liseydi şuan meslegimi orada yapıyorum sanki okul degil resmen serseri okulu

  • hadi ordan :D yalancı seni.
   not: galatasaray lisesini gözünüzde çok büyütmeyin istanbul erkek lisesi>kadıköy anadolu lisesi>cağaloğlu anadolu lisesi>kabataş erkek lisesi>galatasaray lisesi.

 15. (bu satırları okumadan önce yandki videoyu haftanın videosunu izle) fakirin, yüzü gülmez, derdi çilesi hiç, bitmez gözyaşı, dinmez ağlar, ağlar yüzü, gülmez fakirin, içmeye bir, tas çorbası, olmaz fakir, Ölse Mezar, kazan bile, olmaz fakirin, evi yansa, sokakta kalsa, fakirin elinden, tutan bile, olmaz fakirin, çilesi büyük, derdi kederi, çok büyük, fakirin gözyaşı, dökülür sahipsiz, kalmış kader, yüzüne hiç, gülmemiş bir, parça et, pişmez fakirin, ocağında tavasında, tenceresinde bir, tokat felek, vurmuş insanlar, fakiri bir, kenarda çoktan, unutmuş yağmur, yağsa evinin, damı akar, bin türlü, acı yaşar, fakir ölse, belki çilesi, derdi mezarda, biter insanlar, yüzüne hep, hor bakar,bir sıcak, yuva kurmak, istese sıcak, bir yuva, kuramaz gözünden yaş süzülüyorsa şu an usulca ellerini aç samaya va yaradana şükret ve herşeyi başarabileceğine inan bak görmüyomusn yoksa o masum çocukları

 16. ben bu üniversiteyi istiyorum. sayısal okuyorum netlerim fizik kimya biyolajide 27 nin altına düşmüyor matemetikte 35 in altına düşmüyr geometride öyle gerçek sınavdada böyle olursam o üniversiteye girerim değilmi arkadaşlar ??

 17. Bu okulda iş yok ben mezun oldum bu kadar çabalamayın “Mustafa Kemal (Hatay)”bile daha iyidir. Ben de önceleri bu okulun hayallerini kuruyordum ama kazanıp sorunlarını gördükten sonra anladım ki iyi bir değil.

 18. lan büşra bize ne senn aşkından adam akıllı şeyler yazalım buraya allahın varoşaları siz arabesk kültürünün ürünüsünüz ne biliyim siz 100, yıl veya 1, yıl veya hakkari falan düşünün o zaman daha iyi intikam alırsın hem intikam soğuk yenir hakkaride gayet soğuk :P

 19. galatasaray üniversitenin hakkında yorum yazarken lütfen seviyenize bakın oraya asla mojikler veya varoş çocukları yorum yazmamalıdır burası elit insanların entellektüel vizyona sahip, kişilerin hayalini süsleyen gercek bir üniversitedir :)

  • bi kere sen önce varoş un anlamını bil öyle konuş edepsiz.VAROŞ türkçeye macarcadan gelme bir sözcüktür ve türkçede ki karşılığı son derece güzel ve alımlıdır tabi ki senin gibi kendini bilmez moronlar kendini bişey zannedenler varoşu bu anlama çekiyor.bu kadar yazdığın şey içinde tek doğru söylediğin sizin gibilerin elit olmasıdır çünkü bu moronlukla tabiki elit olursunuz ayrıcalıklı olursunuz.ayrıca bize VAROŞ DEDİĞİN İÇİNDE SAĞOL. varoş anlamınıda öğrendine göre adam ol bir daha kendini bilmez şekilde konuşma bir kelimenin anlamını öğren de öyle gel MİLLETE LAF ATCAĞINA GİT EDEP DERSİ ALVE BİR KIZLA NASIL KONUŞACAĞINI ÖĞREN(((((((((((( -UNUTMA HER KUŞUN ETİ YENMEZ HERKESE BÖYLE LAF ATAMAZSIN SONUNDA BENİM GİBİ SENİ KAPAK EDERLER:-) :-) :-)

 20. Dünyayada Galatasaray için yaşadığını, onun için herşeyi yaptığını ve o okulda okumak istediğ… vs vs. Bizi bu hale getirenler utansın. başka hiç birşey demiyorum.

 21. bende gs üniversitisine gitmeyi çok istiyorum en büyük hayalim ben bugüne kadar sadece gs için yaşadım onun için herşeyi yaptım şimdi de o üniversiteye gitmek için herşeyi yapacam

 22. galatasaray üniversitesi benim hayalimdeki üniversitelirinden birisidir.umarım kazanırım kazanmak için elimden geleni yapacağım tek hedefim ygs yi kazanıp galatasaray üniversitesini kazanmak intikam alacağım tek biri için bunu yapacağım istanbulu düşünmüyordum ama bundan sonra düşüneceğim.istemediğim bir şehirdi ama şimdi intikam için istiyorum istanbulu … kisinlikle sadece tek hedefim istanbuldan illa galatasaray üniversitesi değil.baş üniversitede okuyum ki ona daha yakın oluyum canını yakmak daha yakın olsun uzakta olunca yakamıyorum bellki aramızda yarım saat bir fark olur ama 12 daha iydir bn sadece 13 kasımı bekliyorum onu hava alanında görücem onu orda canın yakmaya o zaman başlıyacağım yasinn

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.