Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Eski Türklerdeki Toplumsal ve Kültürel Değerlerle İçinde Yaşadığımız Toplumun Toplumsal ve Kültürel Değerleri Benzerlik Gösteriyor mu? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Eski Türklerdeki Toplumsal ve Kültürel Değerlerle İçinde Yaşadığımız Toplumun Toplumsal ve Kültürel Değerleri Benzerlik Gösteriyor mu?

Aşağıda Eski Türklerdeki toplumsal ve kültürel değerlerle içinde yaşadığımız toplumun toplumsal ve kültürel değerleri benzerlik gösteriyor mu kısaca olarak ele alacağız.

Geçmişten günümüze Türkler kültürel değerlerine bağlı kalarak yaşamışlardır. Sosyal alanda kültürel değerler yerini kaybediyor gibi gözükse de devlet, vatan, din konusunda kültürel değerlere bağlılık devam etmektedir. Kültürlerin değişime uğraması zaman içinde ihtiyaçların farklılaşmasında ve insanlığın gelişim göstermesinden ileri gelmektedir.

Her ne kadar nizami değişimler olsa da günümüzde global kültür anlayışı özellikle internet vasıtasıyla insanları tek tipleştirme üzerinde moda akımlarıyla etkili olmaktadır. Bu nedenle geçmişten günümüze sadece Türkler değil bütün insanlık kültürel değerlerinde aşınmalar ve bozulmalar yaşamaktadır. Bunun önüne ancak eğitim ve öğretimle geçilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781