Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

A Harfi İle Başlayan Deyimler ve Anlamları

A harfiyle başlayan deyimler açıklaması anlamı ile değerli öğrencilerimize yardımcı olmaya devam ediyoruz. Gerek günlük hayatta gerekse ödevlerimizde sıkça karşımıza çıkan kısaca A harfi ile başlayan deyimler ve anlamları için aşağıdaki listeden seçim yapabilirsiniz. Birçok deyimsel ifadeler, orijinal kullanımlarında mecazi değil, aynı zamanda gerçek anlamı vardır. Örneğin, ağzındanki baklayı çıkarmak (yani bir sır ortaya koymaktır) eski Türkçe yönteminden kaynaklanır; deyimleri mecaz düşünmek gerekir.

Aşağıda gördüğünüz deyimler Türkçe’de yerine göre sıkça kullanılan karşımıza çıkabilecek sözlerdir. A harfi ile başlayan deyimler ile ilgili cümleler açıklaması kısa olarak yine her bir deyim sayfamızda mevcuttur.

A Harfi İle Başlayan Deyimler Listesi Maddeler Halinde

A Harfiyle Başlayan Deyim ve Açıklamaları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mine dedi ki:

  Çok yardımcı oldu bu deyimler, hazırlayana teşekkürler. :)

 2. melis dedi ki:

  teşekkür ederim, tam istediğim gibi, kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

 3. eylül dedi ki:

  A ile başlayan deyimler ve anlamı kısa ve mükemmel olmuş, elinize sağlık öğretmen 100 verdi :)

 4. İlknur dedi ki:

  Elinize sağlık A ile başlayan deyimler ve anlamı kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

 5. Anonim dedi ki:

  Keşke anlamlarınıza yazsaydınız

 6. Nubahar dedi ki:

  Hiçte yardımcı olmadı ben 3. sınıf olduğuma rağmen ev ödevlerimde yardımcı olmadı

 7. melda dedi ki:

  çok iyi ya a harfi ile başlayan deyimler listesi için proje ödevim vardı buradan yaptım hepsini sonuç 100 aldım harikasınız :)

 8. haticenaz dedi ki:

  a harfiyle başlayan deyimler çok ama çok güzel açıklanmış her deyimin linki olması yazıyı daha kolay kullanıma açmış ve anlaşılır olması sağlanmış.

Yorum Yaz