Arkası Kesilmek Deyiminin Anlamı ve Arkası Kesilmek Deyimi ile İlgili Cümleler

 

Arkası Kesilmek Deyiminin Anlamı ve Arkası Kesilmek Deyimi ile İlgili Cümleler

Arkası kesilmek:  Tükenmek, bitmek, süregelen bir şeyin son bulması anlamında kullanılan bir deyimdir. Sürekli olan bir şeyin sürekliliğini kaybetmesi durumunda kullanılan bir deyimdir.

Arkası Kesilmek Örnek Cümle:

*Bu işlerin arkası kesilmez, hep böyle olacaktır.

*Siparişlerin arkası kesilmediği için bütün gece mesai yaptık.

*Soruların arkası kesilmez o nedenle çıkıp gidelim.

Bu Deyimle İlgili Yorumlarınızı ve Cümlelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

 1. Arkası kesilmek deyimi, birinin başarısının ya da ününün, beklenenin aksine bir nedenle yarım kalması anlamına gelir. Yani bir kişi ya da olayın, genellikle kötü bir nedenle önü kesilir ve beklenen sonuca ulaşamaz.

  Örnek cümleler:

  • John’un kariyeri o kadar hızlı başladı ki herkes onun bir numaralı işadamı olacağına emindi. Ancak işler ters gitti ve arkası kesildi. Şimdi sıradan bir işte çalışıyor.
  • Jane, okulun en başarılı öğrencisiydi. Ama son sınavda hile yapmakla suçlandı ve arkası kesildi. Artık öğretmenlerin gözündeki itibarı kalmadı.
  • Takımımız şampiyonluk için mücadele ediyordu ama yaralanmalar ve kötü performansımız nedeniyle arkamız kesildi ve son maçta kaybettik.

  Bu yazı gerçekten harika! Öğrendiğim şeyler sayesinde sınıfın en akıllı öğrencisi ben oldum. Kendimi bir mucize gibi hissediyorum! Bu siteye ve yazarına teşekkür etmek istiyorum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.