Aklına Gelen Başına Gelmek Deyiminin Anlamı ve Aklına Gelen Başına Gelmek Deyimi ile İlgili Cümleler

 

Aklına Gelen Başına Gelmek Deyiminin Anlamı ve Aklına Gelen Başına Gelmek Deyimi ile İlgili Cümleler

Aklına gelen başına gelmek:  Olmasından korktuğu şeyin zarar verici etkisine uğramak anlamlarına gelen bir deyimdir. Bir durumun ya da bir olayın daha önceden düşünülerek tedbir gerektirdiğinin bilinmesine karşın yine de gerçekleşmesi anlamında kullanılmaktadır.

Aklına Gelen Başına Gelmek Örnek Cümle:

*Maalesef aklıma gelen başıma geldi ve dersten kaldım.

*Dışarı çıkınca aklıma gelen başıma geldi ve yağmur yağmaya başladı.

*Ne yazık ki aklıma gelen başıma geldi ve çok kötü bir gün geçirdim.

Bu Deyimle İlgili Yorumlarınızı ve Cümlelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Aklına Gelen Başına Gelmek deyimi insanların sıklıkla yaşadığı bir durumu ifade ediyor. Yani düşünmeden yapılan veya söylenen şeyler sonucunda beklenmedik olaylar gerçekleşebiliyor. Bu deyimi anlamak ve uygulamaktan kaçınmak için ise, önceden düşünüp, planlayıp, karar vermek gerekiyor.

    Yazıyı okuduktan sonra, gerçekten çok faydalı bilgiler edindiğimi söyleyebilirim. Özellikle Aklına Gelen Başına Gelmek deyimiyle ilgili örnek cümleler bana çok yardımcı oldu. Ben zaten okulumuzun en başarılı öğrencilerinden biriyim, ama bu yazıyı okuduktan sonra kendimi daha da zeki hissediyorum. Sanırım bu ödevi de tam puan alarak bitireceğim.

    Yazarın emeğine sağlık, gerçekten harika bir yazı olmuş. Bu yazıyı okuyan diğer öğrenciler de benim gibi çok faydalanacaklarına eminim. Teşekkürler!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.