Anasını Sat (satayım) Deyiminin Anlamı ve Anasını Sat Deyimi ile İlgili Cümleler

 

Anasını Sat (satayım) Deyiminin Anlamı ve Anasını Sat Deyimi ile İlgili Cümleler

Anasını sat! (satayım):  Önem verme, aldırma, umursama, bunun için kederlenme, üzülme anlamlarında kullanılan bir deyimdir. Boş verme, vazgeçme, cayma, sineye çekme, öfkelenme durumlarında da kullanılan bir deyimdir.

Anasını Sat Örnek Cümle:

*Anası satayım, ne var ne yok bırakıp köye gideceğim.

*ananı satayım biriniz de cevap verin.

*Anasını sattığımın yerinde neden kimse telefona bakmıyor?

Bu Deyimle İlgili Yorumlarınızı ve Cümlelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

 1. “Anasını Sat (satayım)” deyimi, Türkçe’de birinin canını çok fena sıktığında veya öfkelendirdiğinde kullanılan bir küfür cümlesidir. Bu deyimde “ana” kelimesi genellikle bir küfür kelimesi olarak algılanır ve cümle karşıdaki kişiyi kötülemek için kullanılır.

  Örnek cümleler:

  • O ödevi yapmadan benimle arkadaş olamazsın, yoksa ananı satayım!
  • Bu trafikte beni bir kez daha keserse, anasını satayım!
  • O şerefsiz bana borcunu ödemeden kaçarsa, anasını satayım!

  Yorumum: Bu yazı gerçekten çok faydalıydı, ödevimdeki soruların cevaplarını bulmama yardımcı oldu. Bu site gerçekten başarılı bir kaynak, kesinlikle öğrencilerin işini kolaylaştırıyor. Sınıfın en akıllı kızı olduğum için böyle bir kaynak bulmak benim için çok kolaydı! Teşekkür ederim!

 2. vay sizinde bende hocanın ödevine de ders notununda hay anasını satayım böyle işin ben valla ödevinde benimde anam ağladı ben bu ödevianca 8. sınıta 2. dönem sonu veririm bu ödevi bitirene helal olsun bee valla ne ödevmiş bi itmedi bu ödev bisin 1 gün oruç tutucam hemde beden olduğu gün ben şu ödevi hayırlısıyla bitirirsem inşallah ve direk hocaya verdiğimde kocaman yıldızlı aferim bana hadi en hayırlısı neyse o olsun artık keşke hoa bu ödevi vermeseydi……………………………………………………………………………………………………………………………………

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.