Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2021

Psikolojik Rahatsızlıklar İçin Kullanılan Tedavi Yöntemlerinin Zamana ve Kültüre Göre Değiştiğini Gösteren İki Örnek Veriniz.

Aşağıda psikolojik rahatsızlıklar için kullanılan tedavi yöntemlerinin zamana ve kültüre göre değiştiğini gösteren iki örnek veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Psikolojik hastalıkların tedavi yöntemleri gelişen teknoloji ve bilimsel araştırmalar doğrultusunda gelişmektedir. Tedavi yöntemlerinde etkili olan kültürel farklılıkların da yaşanmasıdır. Özellikle doğu ve batı gibi birbirinden uzak kültürlerde psikolojik tedavi yöntemleri de farklılaşmaktadır.

Doğu kültüründe ibadet edilerek varılan rahatlama, batı kültüründe meditasyon şekline dönebilir. Doğu kültüründe ibadethanelerin ziyaret edilmesi, batı kültüründe müzelerin ziyaret edilmesi şekline dönüşebilir. Psikolojik rahatsızlıkların tedavi edilmesi metodik olarak akademik bir çalışma da gerektirebilir. Akademik çalışma gerektiren tedavi yöntemleri evrensel olarak ele alınmaktadır. Akademi demek bilimin referans alınması anlamına gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    Selamlar okul siteniz valla hoşuma gitti, ellerinize sağlık Psikolojik Rahatsızlıklar İçin Kullanılan Tedavi Yöntemlerinin Zamana ve Kültüre Göre Değiştiğini Gösteren İki Örnek Veriniz. vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz