Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

İnsanlarda Strese Yol Açan Yaşam Olayları Nelerdir? Benzer Sorunlarla Karşılaşan İnsanlar Benzer Tepkiler mi Verirler? Nedenini En Az İki Cümleyle Açıklayınız.

Aşağıda insanlarda strese yol açan yaşam olayları nelerdir benzer sorunlarla karşılaşan insanlar benzer tepkiler mi verirler nedenini en az iki cümleyle açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların hayatında stres önemli bir yer edinmeye başlamıştır. Ev, iş, okul, ulaşım, iletişim stresleri insanların psikolojik olarak rahatsızlık yaşamasına da neden olmaktadır. İnsanlarda strese yol açan yaşam olayları bulunmaktadır.

İnsanların hayatında strese yol açan yaşa olayları, okul kaygısı, sınav kaygısı, evlilik kaygısı gibi kaygılardır. Benzer sorunlarla karşılaşan insanlar benzer tepkiler verebilirler. Çünkü genel hayat sorunları herkesin başından geçmektedir. Bunun haricinde sıradışı olaylar da yaşanabilir. Hastalıklar da insanların stresli olmasına neden olabilir. Stres çağın hastalığıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hazal dedi ki:

    selamun aleyküm ödev sitesi süper ötesi mükemmel, 5 yıldızı hak ediyor, benim adım hazal, ben İnsanlarda Strese Yol Açan Yaşam Olayları Nelerdir? Benzer Sorunlarla Karşılaşan İnsanlar Benzer Tepkiler mi Verirler? Nedenini En Az İki Cümleyle Açıklayınız. ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz