Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dünya Haritası Üzerinden Avustralya’nın ve Çanakkale’nin Yerini İnceleyiniz. “Anzak Günü” İçin Gelen Bu İnsanların Ne Kadar Uzak Bir Yerden Geldiğini Araştırınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Dünya Haritası Üzerinden Avustralya’nın ve Çanakkale’nin Yerini İnceleyiniz. “Anzak Günü” İçin Gelen Bu İnsanların Ne Kadar Uzak Bir Yerden Geldiğini Araştırınız.

Aşağıda Dünya haritası üzerinden Avustralya’nın ve Çanakkale’nin yerini inceleyiniz. “Anzak Günü” için gelen bu insanların ne kadar uzak bir yerden geldiğini araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Avustralya bir kıtanın adıdır. Bu kıta, ülkemizin topraklarına çok uzaktır. Bu uzaklık Birinci Dünya Savaşı zamanı imkanlarıyla aşılması çok zahmetli ve günler süren bir mesafe olarak bilinmektedir. Bu uzun mesafeye ve günlerce süren yolculuğa rağmen Anzaklar, Avustralya’dan kalkıp Çanakkale’ye gelerek savaşmışlardır.

İngiltere’nin Yeni Zelanda ve Avustralya menşeli askerlerine verilen isim olan Anzak askerleri tarihte Çanakkale Cephesi’nde geçmektedir. Anzak askerleri dünyanın diğer ucu olan memleketlerinden kalkıp gelerek Büyük Britanya Ordusu’na dahil olup Çanakkale’de de savaşmışlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781