Kurtuluş Savaşı ile İlgili Konuşma

Aşağıda Kurtuluş Savaşı ile ilgili konuşma kısaca olarak ele alacağız.

Türk tarihi, şanlı zaferler ile doludur. Birçok zaferin kazanılmasında Türk milletinin azim ve kararlılığı öne çıkmıştır. Türk milleti daima bağımsızlığı için mücadele etmeyi görev bilmiştir. Bu nedenle yurt edindiği toprakları canı pahasına korumuştur.

Birinci Dünya Savaşı en kanlı savaşlardan biri olmuştur. Savaş sonrasında bütün dünya milletlerinin yaşadığı gibi Türkler de büyük maddi ve manevi sorunlar yaşamıştır. Savaşın hasarlarının giderilmesi, etkilerinin azaltılması için mücadele fırsatı olmadan yeni işgal girişimleri Anadolu’yu sarmıştır.

Türk milleti bu işgal hareketlerine karşı elinde avucunda ne varsa, canı pahasına meydana çıkıp mücadele etmeyi bilmiştir. Böylece kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk demeden herkes vatanı müdafaa etmeyi en asli vazifesi olarak görmüştür.

Kurtuluş Savaşı da tarihin en büyük bağımsızlık savaşlarından biridir. Türk milletinin azim ve kararlılığı sayesinde zaferle sonuçlanmıştır. Düşman vatan topraklarından bir daha geri gelmemek kaydıyla uzaklaştırılmıştır. Yeni bir devletin temelleri atılmıştır. Türkler vatan, millet, din duygularıyla yeniden bir varlık mücadelesi vermeye başlamıştır.

Kurtuluş Savaşı’nda birçok kahraman çıkmıştır. Bunlar kadınlar, çocuklar, askerler olarak sıralanabilir. Fakat her şeyden önemli hepsi aynı duygu ve düşüncelerle vatanı müdafaa etmek azminde olmuştur. Vatanın kurtulması bu kişilerin vatanperver fedakarlıkları sayesinde gerçekleşmiştir ve bağımsızlık elde edilmiştir.

Kurtuluş Savaşı ile İlgili Konuşma Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.