Barış Konusu ile İlgili Paragraf Örnekleri

Aşağıda barış konusu ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

*Barış, insanların birlik ve beraberlik içinde yaşaması için gereklidir. Barış bir olgudur. Barışın korunması gerekir. Bunun için insanların rol alması gerekir. İyiyi, güzeli ve adil olanı yaşatmak, insanların en önemli görevleridir. Barış bunun için gereklidir. Barış, insanlara bağlı olarak gerçekleşmekte ve yayılmaktadır.

*Dünya barışının sağlanması için devletlerin müdahil olması gerekir. Devletlerin uzlaşmaları, antlaşmaları ve anlaşmalar yapmaları barışın bütün dünyayı sarması için gereklidir. Barış, her zaman huzur ve esenlik getirmektedir. Bunun anlaşılması ve kavranması noktasında eğitim ve öğretim de çok önemli bir yere sahiptir. Barışın kalıcı olması için nesillerin barışı bilmeleri ve tanımaları gerekir.

*İnsanların hayatında barışın sağlanması korkuların yenilmesiyle mümkündür. Korkuların yenilmesi, üstesinden gelinmesi, korkulardan uzaklaşmak insanları daha mutlu ve daha huzurlu etmektedir. Barış da bir korku olabilir. Bu korkunun da yenilmesi gerekir. Bunun için ön yargıların aşılması, parçalanması gerekir. Ön yargıyı parçalamanın tek yolu barışa doğru yollarla yaklaşmak ve barışı sağlamak için de mücadele etmektir.

*Barışı sağlamak milletlerin ve devletlerin görevidir. Milletler ön yargılardan kurtularak ve devletler de anlaşmalar sağlayarak barışı sağlayabilir. Dayanışma, paylaşma, yardımlaşma barış için gerekli değerler ve erdemlerdir. Erdemli olmak, barışçıl olmak anlamına gelmektedir.

Barış Konusu ile İlgili Paragraf Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.