Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hz. Salih Hayatı Kısaca Özet - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Hz. Salih Hayatı Kısaca Özet

Aşağıda Hz. Salih hayatı kısaca özet kısaca olarak ele alacağız.

Salih a.s., Kur-an-ı Kerim’de adı geçen peygamberler arasında yer almaktadır. Kırk yaşında peygamber olan Hazreti Salih a.s., sabırlı ve ümitvar kişiliği ile ön plana çıkmıştır. Dürüst, adil ve iyilik dolu kişiliğe sahip olarak yaşadığı kavim içinde peygamber seçilmiştir.

Salih a.s., Semud kavmine peygamberlik yapmıştır. Hazreti Hud a.s.’ın vefatından sonra Semud kavmi azgınlık ve sapkınlık içine düşerek dünya hayatına meyletmeye ve köşkler, saraylar içinde yaşayarak köleler almaya ve insanlara zulmetmeye başlamışlardır.

Semud kavmi kuzey Arabistan coğrafyasına yerleşince taşları oyarak kendilerine yeni bir hayat alanı oluşturmuşlardır. Bu düzen içinde sapkınlıklarına devam ettikleri için Allah, Salih a.s.’ı kırk yaşına geldiğinden peygamber seçerek aralarından onlar için bir uyarıcı ve müjdeleyici seçmiştir.

Semud kavmi Hazreti Salih a.s.’ı da dışlamış, yok saymış ve ona hakaretler ederek inanmadıklarını söylemişlerdir. Hazreti Salih a.s.’a inanan çok az kişi olmuştur. Salih a.s., sabırlı kişiliği sayesinde sabrı tercih ederek kavminin kurtuluşa ermesi için dualar da etmiştir.

Zorlu bir hayatı ve peygamberlik dönemi olan Salih a.s.’ın kavmi Semud, yine de inanmayarak azgınlık ve sapkınlık içinde yaşamaya devam etmiştir. Salih a.s., Kur’an-ı Kerim’de adı geçen ve örnek gösterilen bir peygamber olarak Müslümanların önüne konmaktadır.

Hz. Salih Hayatı Kısaca Özet Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kezban dedi ki:

    tşk hazırlanış olarak güzel din ödevimi tamamladım sayenizde mükemmelsiniz :)

  2. Işılay dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Hz. Salih Hayatı Kısaca Özet ödevimde işimi gördü, bu arada ben Batman zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781