Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Türkiye’de Dalga Enerjisi Nerelerde Kullanılır?

Aşağıda Türkiye’de dalga enerjisi nerelerde kullanılır kısaca olarak ele alacağız.

Yenilenebilir enerji kaynakları, temiz çevre için gerekli görülen enerji kaynaklarındandır. Dalga enerjisi de bu kaynaklardan biri olarak kullanılmaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde dalgalı olan deniz kıyılarımızda dalga enerjisinden yararlanarak elektrik üretmek mümkün görülmektedir.

Dalga enerjisinin kurulduğu yerlerde ve özellikle Karadeniz sahillerinde dalga enerjisinden elektrik üretimi sayesinde enerji ihtiyacının bölgesel olarak sağlanması ve enerjide dışa bağımlılığın giderek düşürülmesi planlanmaktadır. Böylece yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımıyla da doğal çevrenin zarar görmemesi ve çevrenin korunması amaçlanmaktadır. Dalga enerjisi yenilebilir enerji kaynakları arasında ülkemiz için elverişli olan bir enerji üretim sistemi olarak tercih edilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Damla dedi ki:

    selam arkadaşlar ödev siteniz süper ötesi iyi, hemen yazıyorum Türkiye’de Dalga Enerjisi Nerelerde Kullanılır? Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

  2. Yelda dedi ki:

    merhaba arkadaşlar ödev siteniz süper ötesi çok iyi, ödevimde kullandım, Türkiye’de Dalga Enerjisi Nerelerde Kullanılır? tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

Yorum Yaz