Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Kapadokya Hakkında Gezi Yazısı Kısa

Aşağıda Kapadokya hakkında gezi yazısı kısa kısaca olarak ele alacağız.

Kapadokya, Anadolu coğrafyasında volkanik dağların püskürmesi ve binlerce yıllık kalıntılar oluşturarak yeni yeryüzü şekilleri oluşması yoluyla meydana gelmiştir. Kapadokya’da rüzgarın ve diğer hava olaylarının etkisiyle toprak yapısının kendine has özelliği sayesinde değişik yeryüzü şekilleri meydana gelmiştir.

Kapadokya’da Peri Bacaları denen ve balonlarla gökyüzünden izlenen doğal yapılar bulunmaktadır. Birçok yerinde doğal yerleşim alanları da yer almaktadır. Topografyası oldukça ilginç ve rüzgarla aşınmaya elverişli olan Kapadokya civarında çok özel ilçeler de bulunmaktadır. Bu bakımdan Nevşehir oldukça zengin bir şehirdir.

Kapadokya, her yıl binlerce turistin ağırlandığı turistik bir belde olarak doğa harikası kabul edilmekte ve konaklama yerleri ile eşsiz manzaralar sunarak da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kapadokya’ya direk uçuşlar, demir yolu ve kara yolu ulaşımları da bulunmaktadır. Ulaşımın kolay olduğu ve konaklama imkanlarının çeşitli olduğu belde de tarihi ve coğrafi özellikleriyle öne çıkan birçok yapı bulunmaktadır.

Mağaraları ve yer altı şehirleriyle gizemli bir dünyası bulunan beldenin ziyaretçileri kendilerini farklı bir dünyanın içinde gibi hissederek muazzam bir bilgi ve doğal yaşam alanının içinde yer alabilirler. Bunun için sadece yolculuk biletiniz ve fotoğraf makineniz olsa yeterlidir. Bu nedenle Kapadokya gelinip görülmesi gereken en güzel yerlerden biridir.

Kapadokya Hakkında Gezi Yazısı Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Suzan dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Kapadokya Hakkında Gezi Yazısı Kısa hemen deftere geçirdim, Gaziantep okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

  2. Asuman dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Kapadokya Hakkında Gezi Yazısı Kısa süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

Yorum Yaz