Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

Saman Altından Su Yürütmek İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda saman altından su yürütmek ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Saman altında su yürütmek, bir deyimdir. Bir işi hile yoluyla yapmak anlamına gelir. Kimseye belli etmeden, habersizce, içten pazarlıklı olarak, sinsice anlamları da taşıyabilir. Çünkü hile ve yalan insanların fıtrat olarak en çok rahatsız olduğu şeydir.

İnsanlar, birbirine muhtaç halde yaşarlar. Hal böyleyken de paylaşmaya, dayanışmaya ve yardımlaşmaya ihtiyaç duyarlar. İnsanların sosyal ilişkiler geliştirmesi bazı manevi duygu ve düşüncelere bağlıdır.

Arkadaş edinmek, dostluk kurmak, aile kurmak, akraba olmak özellikle güven duygusu üzerinde yükselen sevgi ve saygı ile gerçekleşir. Saman altından su yürütmek deyimi, bütün bu manevi duygu ve davranış olgunluklarını yıkar.

Islak bir zemine, temel atmak nasıl imkansızsa ve o temel üzerinde yükselecek bina önünde sonunda yıkılmaya mahkumsa saman altından su yürütülen sosyal ilişkilerin temeli de bu zayıflıkta yıkılmaya mahkumdur.

Güven duygusu, toplumu bir arada tutan en önemli duygu, düşünce ve davranış olgunluğudur. Bu nedenle suiistimal edilmemesi gerekir. Çiğnenmemesi, ezilmemesi, hoyratça kullanılmaması, yalanlara kurban edilmemesi gerekir.

İnsanların güvenini boşa çıkarmak, insanların hakkına girmektir. İnsanlık hakkı da hangi din, dil, ırk ve cinsiyetten olursa olsun kul hakkı olarak günahtır. Ayrıca bütün ahlaki ve hukuki sistemlerde de suçtur.

Bu nedenlerle saman altından su yürüten, yürütmeye çalışan, hilekar, sahtekar, düzenbaz, canbaz insanların terviç edilmemesi gerekir. İşte o zaman toplum düzelecektir.

Saman Altından Su Yürütmek İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sevda dedi ki:

    Su altından saman yürüten insanlar aynı anda birkaç kişiyle konuşan ve iyilik meleği gibi davranan insanlardan Allah bizi korusun…

Yorum Yaz