www.salamworld.com İslami Sosyal Paylaşım Sitesi Giriş ve Üyelik

İslami Facebook'un merkezi İstanbul'daİslam dünyasının en güçlü sosyal medya sitesi www.salamworld.com‘un yakında İstanbul’dan yayın hayatına başlayacağı açıklandı.

Sitenin kurucu yetkililerinden alınan bilgiye göre, İslam dünyasının Facebook’u olmaya aday olan www.salamworld.com yine İslam dünyasının tanınmış iş adamları tarafından finanse ediliyor.

Ana merkezi İstanbul’da olacak sitenin, Kahire, Moskova, Londra, Dubai, Mekke, Medine, Astana, New York, Paris ve Kuala Lumpur gibi kentlerde de şubeleri yer alacak.

Teknik çalışmaları Hindistan’ın Haydarabad kentinden yürütülecek olan sosyal medya sitesi, başlangıçta Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, Farsça ve Rusça, daha sonraki aşamada ise Azerice, Kazakça ve Özbekce lehçeleri ile Urdu, Malay,Çin, Peştu, Bengal ve Kürtçe dillerinde yayın yapacak.

Selam dünya anlamına gelen Salamworld sitesinin Mısır’da yaptığı toplantıya 15 ülkeden 60 yakın sosyal medya uzmanı, gazeteci, bilim adamı ve diğer meslekgruplarından davetli katıldı.

Yetkililer, site yayında olmamasına rağmen 100 binden fazla kişinin elektronik posta yolu ile üye olmak için başvuruda bulunduğunu kaydettiler.

İslam dünyasının en büyük sosyal medya sitesi olmayı planlayan Salamworld, 3 yılda 100 milyon üyeye ulaşmayı hedefliyor.

Nisan ayında Türkiye’de büyük bir açılışla çalışmalarına başlayacak olan sosyal medya sitesi, e-kitap, online eğitim (Daru’l Hikme), online fetva (Bir bilene sor), online İslam ansiklopedisi, online şehir rehberi, online seminerler, İslam dünyasından haberler, İslam tarihine yolculuk, online oyunlar, videolar, hac ve umre rehberi gibi birçok hizmeti de ziyaretçileri ile buluşturacak.

Siteyi hazırlayan ekip içerisinde dünyanın birçok ülkesinden profesyonel yayıncılar bulunuyor.

Birçok alanda ziyaretçilerine kitap ve benzeri hediyeler de vermeyi hedefleyen site yöneticileri, yayın ilkelerinin birinci maddesinin İslami ve insani değerleri korumak olduğunu ifade ettiler.

“Siyaset yok, yasak yok, sınır yok” sloganı ile yayın hayatına başlayacak olan Salamworld, hedef kitle olarak Müslüman gençliği, İslam dünyasının entelektüel halk liderlerini, İslam dünyasındaki dinamik iş gücünü, İslam ile ilgili bilgi edinmek isteyen ve Müslüman olmayan kesimleri ve batıda yaşayan Müslüman örgütlenmeleri seçti.

Salamworld.Com İlk Zirvesini İstanbul’da Gerçekleştirdi

Salamworld'un ilk zirvesi yarın İstanbul'daDünyanın ilk ve tek Müslüman Sosyal Ağı ve IT Projesi Salamworld, ilk Global Zirvesi’ni 13 Şubat, 2012, Saat: 16.00’da, İstanbul Çırağan Palace Kempinski Hotel’de gerçekleştirdi.

13 Şubat 2012, Pazartesi günü, dünyanın dört bir yanından Müslümanların Temsilcileri, İslami değerlere dayalı olarak kurulan, bu yılın Ramazan ayında açılacak olan ilk IT Projesi olan SalamWorld’ün I.Global Zirvesi’ne katılmak üzere İstanbul’a gelsi.  Zirve toplantısına katılan önemli din adamları ve siyasetçiler: Salamworld Global Zirvesi, İslam dünyasında, Müslümanların yararına ileri bilgi teknolojilerinin uygulanması ve fikir ve görüş alışverişinde bir platform oluşturulması ve üretici ve yenilikçi düşüncelerin üretilmesine hizmet etti.

SalamWorld Zirvesi’ne yüksek düzeyde konuklar ve hükümet yetkilileri katıldı. Zirve’ye 30’dan fazla ülkeden toplum ve cemaat liderleri, ünlü kişilikler katıldı. Bunlardan bazıları: Nobel Barış Ödülü sahibi Yemenli Gazeteci ve Aktivist Tevekkül KERMAN, ünlü besteci ve şarkıcı Sami YUSUF, ünlü haberci ve haber sunucusu Rizwan KHAN , Bosna Hersek Diyanet İşleri Başkanı Mustafa CERIC ve Türkiye’den sanat ve tasavvuf müziği sanatçısı Ahmet ÖZHAN.

Salamworld Hakkında – Nedir ? – Salamworld, İslami değerlere dayanan global bir IT/Bilişim ve sosyal medya projesidir. Salamworld projesi tüm siyasi mülahazalardan uzak, ticari bir platformdur.

Salamworld, dünyada İslam kültür ve mirasını tanıtmak amacıyla çok dilli bir biçimde tasarlanmış bir iletişim platformudur. Bununla birlikte, Salamworld dünyada Müslümanların iletişim kurmasına da hizmet edecektir. SW, kullancı dostu uygulamaları ve güvenli-zararsız içeriğiyle yeni nesillerin ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Salamworld.Com’un İstanbul’daki Zirvesinden Görüntüler / Video

[pro-player width=’480′ height=’350′ type=’video’ image=’https://www.derszamani.net//HLIC/205aab0ad4f6ce30671427663e1eff67.jpg’]http://video.memurlar.net/files/3020.flv[/pro-player]

2013

Salamworld.com Giriş, Salamworld Giriş Nasıl Yapılır, www.salamworld.com Üye Nasıl Olunur, Salamworld.com Ne Zaman Açılacak 2018 2019, İslami Facebook Sosyal Ağ Sitesi Salamworld.com Hakkında Bilgi

Sizce Salamworld.com, Facebook’a ciddi bir rakip olabilir mi? Aşağıdan anında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz …

51 yorum

 1. bunlar muslumanlıgı kullanıyorlar asıl sosyal degılde sıte wikipedia tamamen üçretsiz bağış ile calısıyor adamlar musluman değil ama helal olsun işte bu adamlar cennetlik ve ben senede 50 tl gıbı bır bağısta bulunuyorum helal olsun onlara param…

 2. Tum müslüman alemine hayırlı olsun inş Tüm müslüman kardeslerde yapılan bu emege gerekli hassasiyeti gösterirler ve desteklerini eksik etmezler gun birlik beraberlik gunudur inş saygıyla…

 3. inşallah tez zamanda faaliyete girer, dört gözle beklemekteyiz çünkü fesbook almış başını gidiyor hepimizde kullanıcısıyız kime hizmet ettiğimizi de bilemiyoruz…

 4. tabikide olacak facebooka girmek istiyordum babam bana facbookun zararlarını anlattı ve birdaha hiç girmeyceğim şu anda dua edşyorum facebook kapatılsın diye !!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Allah hayırlı uğurlu etsin Ümmet olma yolunda çok güzel bir çalışma olacağına inanıyorum. Müminlerin birbirini tanıması ve anlaması açısındanda çok güzel olmuş. Rabbim muvavak etsin.

 6. Selamünaleyküm,İnananlar herşeyin eniyisine layık ve herşeyin eniyisini yapacaklarına inanıyorum.Emeği geçenlere teşekkür eder,Allah c.c.dan hayırlara vesile olmasını dilerim.

 7. S.A. hayirlara vesile olur insallah bütün insanlarin cok begenecegi ve bilgilenecegi gerceklere ögrenecegi bir site olur insallah. bu sitenin kurulmasinda emegi gecen bütün kardeslerimizden ALLAH razi olsun ALLAH utandirmasin basarilar!

 8. selam ey müslüman alemi bu siteyi kuran arkadaşlar müslüman alemin yüceligini bie kere daha kanıtlamiştır. inşallah bu site kopmuş olan müslüman alemıni bir araya getirir hepimize hayırlı ugurlu olsun selamlar ÜRGÜPTEN MÜSLÜMAN ALEMİNE

 9. -mükemmel bir proje;
  islam dünyası artık gelişen teknolojiye ve atılan her türlü ar-ge calışmalarına hız vermeli,
  işte bu nedenle bu sitenin yayın hayatına girmesi ve islamiyetin dünya genelinde tanıtılması ve yaygınlaştırılması,hatta islamiyetin hoşgörü,adalet ve insanlık için ne kadar gerekli ve faydalı oldugu anlatılmalı,paylaşılmalı,
  başarılar diliyor ve takipcisi olacagımız,desteklerimizin devam edecegini belirtmek isteri.

 10. site islam dünyasının bütün meselelerini tartışmalı .Beilirli bir ülkeye ve gruba hizmet etmemeli ilkelerinden ve hedeflerinden taviz vermemeli.inşallah bütün islam dünyasına hayırlı olur

 11. Ülkemizle birlikte islam dünyasında ciddi bir kıpırdanma bir uyanış var.internet paylaşımcılığının büyük faydasına rağmen islam dışındaki dini ahlak yapısının etkisi ve tahakkumu altında olması müslümanlar için zaman zaman kayıplar oluşturduğu da yadsınamaz.akil islam toplumu mensupları kendi ahlak yapısı formatında bir paylaşım imkanına elbetteki hayır diyemez.o bakımdan daha ciddi ilgi görecek daha kapsamlı ve daha çok ehemmiyet verilen bir paylaşım sitesi olacağı muhakkak başarılı olacak kanaatindeyim. vesselam.

 12. umurım dediklerinde dururlarsa islamcın iyi güzel olur acık sacık video resim paylaşamı vermesinler lütfen şimdiden hayırlı olsun diyorum ve calışmalarının devamınu bekliyoruz birda islamı en güzel sevyede tutmalırını rica edeyorumm

 13. Güzel bir sosyal medya girişimi . Bir çok dil desteği sunması türkiye nin de ilgisini çekeceğe benziyor.Özellikle yayınlamış olduğunuz tanıtım yazıları sonrasında birçok kullanıcı bu tarz sitelere tanıtım yazısını okuyup merak edip üye olmakta , bu durumda aslında istediğimiz tablonun ortaya çıkmasını sağlamakta. Başarılar

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.