Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Sağlıktan Büyük Zenginlik Yoktur Kompozisyon

Bu yazımızda sağlıktan büyük zenginlik yoktur kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsan, hayatta kalmak için temel ihtiyaçlara muhtaçtır. Bunlar, beslenme, barınma ve korunma ihtiyacıdır. Bu ihtiyaçlar nispetinde de sağlıklı bir hayat yaşanabilir. Sağlıklı yaşamak, temiz bir çevrede yaşamak insanlık hakkıdır. Bu nedenle sağlık ihtiyaçları devlet güvenceleri altındadır.

İnsan, sağlıklı olduğu nispette hayatına devam edebilir ve hayattan zevk alır. Bir rahatsızlık sonucunda sağlığını kaybeden biri, sağlıklı olduğu günleri hatırlamakla vakit geçirir. Sağlık, vücudun temel işleyişinin yerinde olmasıdır. Fakat akıl ve ruh sağlığı olarak ikiye ayrılır.

Sağlıklı yaşamak, kişinin kendi elindedir. Sorunların çözüme kavuşması, insani gayretlerle mümkündür. Sağlık, insanın en büyük ve önemli sermayesidir. Bu sermayenin doğru kullanılması gerekir.

Sermayenin servete dönüşmesi için de insan doğru ve dengeli beslenmeli, planlı yaşamalıdır. Beslenme ihtiyacı doğrudan sağlıkla ilgilidir. Sağlıklı yaşayan biri bütün hayati görevlerini rahatlıkla yerine getirebilir.

Sağlıkla ilgili tarih boyunca birçok araştırma yapılmıştır. Hayvani, nebati ilaçlar geliştirilmiştir. Yaralanmalara, sakat kalmalara, bulaşıcı hastalık kazanmalara karşı mücadeleler verilmiştir. Günümüzde ise sağlık teknolojilerinin gelişmesiyle insan ömrü ortalama yirmi yıl uzamıştır.

Halk içinde muteber bir nesne yoktur devlet gibi, olmaya devlet bu cihanda bir nefes sıhhat gibi diyen atalarımız, devletin bağlayıcı rolünü, sağlığa benzetmişler ve aynı zamanda sağlık olmadan da devletler kurup yıkmanın bir anlamı olmadığını ortaya koymuşlardır.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı da sağlıklı hayat temelinde birlik ve beraberliklerin, huzur ve barışın, merhamet ve adaletin bir anlamı olduğunu vurgulamaktadır.

Sağlıktan Büyük Zenginlik Yoktur Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hira dedi ki:

    Sağlıktan başka zenginlik yoktur çünkü her şeyin başı sağlıktır bir insan ne kadar sağlıklı ise o kadar zengindir. Bu yazıda da kompozisyon şeklinde bu durumu çok güzel ifade etmişsiniz.

Yorum Yaz