Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon

Bu yazımızda bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsan, üns kökünden türemiştir. Ünsiyet kurarak hayatına devam eder. İnsan, sosyal bir varlık olarak arkadaşlar edinir, dostluklar kurar, aile kurar, çocuk edinir, akrabalık ilişkileri kurar. Toplumda sosyal bir hayatın içinde yaşamaya uyumludur.

İnsanlar, arkadaşlarını kendi dünya görüşlerine, ufuk derinliklerine göre belirlerler. İnsan kendinden bir parça gördüğü kişiye daha çok ve çabuk ısınır. Arkadaşlık kurmak, hayat tarzının, fikirlerin, duyguların örtüşmesi demektir.

Arkadaşlık aynı huy, davranış, alışkanlık ve mizaç üzerine olmaktır. Bu nedenle bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim denmiştir. Yani insan arkadaşının özelliklerini taşır. Çünkü o özellikler hoşuna gittiği ve kendine ait olduğu için arkadaşlık kurmuştur.

Arkadaş çevreleri insanların da çevresini belirler. Kötü alışkanlıklara sahip arkadaşları olanlar, kötü alışkanlıklar edinir. İyilerle arkadaşlık kuranlar, iyilerle tanışır ve iyi özellikler kazanır. Bu doğanın kanunudur.

Kim birini seviyorsa, onunla beraber olmak ister. Onunla vakit geçirmekten zevk alır. Zamanını onun yanında harcar. Bu iyide de kötüde de böyledir. İnsanlar arkadaşlarını sevdikleri ve sevmeye devam ettikleri için arkadaş kalırlar.

İyiye, doğruya, güzele ulaşmak isteyen iyi, doğru, dürüst, çalışkan insanları kendine arkadaş seçer. O ortamlarda bulunur. Bir şekilde kötü tercihler yapmak zorunda kalıp da kötü arkadaşlar edinenler de zararlarından dönmezlerse arkadaş kurbanı olurlar.

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. siberdar dedi ki:

    Gercek arkadaslik insanin annesidir

  2. Sevim dedi ki:

    Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim kompozisyon örneği arkadaşın önemini ve insanın sosyal hayatında arkadaşını nasıl etkilediğini çok güzel anlatmış. Güzel bir yazı.

Yorum Yaz