Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

Ş Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda Ş harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, genetik transfer ve çevresel kalıtımla artar. Ekosistemine adapte olmuş bir hayvanın ortak atadan gelen türlerinin verimli döllerle nesillerini devam ettirmesi hayvanların kıtalar ve denizler üzerinde yayılış göstermesine neden olur. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü hayvanların hayatında doğal bariyerlerin oluşmasına neden olarak türlerin farklılaşmasını sağlar.

Ş harfi le başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Şahin: Atmacagillerdendir. Yırtıcı bir kuş türünün ortak adını oluşturur. Geniş kanatlı, yuvarlak kuyruklu, iri gövdeli, büyük bir başa sahip, sivri gagalı bir kuştur. Kahve tonlarında tüyleri bulunur. Havada asılı bir şekilde uçar.

 

Şahin gagalı kaplumbağa: Deniz kaplumbağaları ailesindedir. Tek bir cinsin adıdır. uzun ve ince bir kafa yapısı vardır. Gaga benzeri bir ağız yapısına sahiptir. Çenesi üçgendir. Kuşa benzeyen bir görüntüsü vardır.

 

Şakrak Kuşu: Ötücü kuşlardan bir cinse verilen isimdir. Seçe iriliğinde bulunur. Gövde şişkincedir. Siyah kanatları ve kuyruğu vardır. Küt boyunludur. Gövdesi turuncudur. Kuzey Avrupa coğrafyasında yayılış gösterir. Gezici bir kuştur.

 

Şebek: Köpeksi maymun ailesinden olup, primat cinsindendir. Memelidir. Birçok alt türü bulunur. Bazı türlerinde gri tüyler vücudun tamamına yayılmıştır. Sorguçlu, güdük, ibikli türleri vardır. Coğrafyaya göre isimi de alabilir.

 

 

Şempanze: İnsansı bir maymun türüdür. Afrika’da Kongo coğrafyasında yayılış gösterir. Milyonlarca yıldır yaşamaktadırlar. Ayakları üzerinde yürürler. Kolları uzundur. Değişik tonlarda sesler çıkarırlar. Geniş çeneleri vardır.

 

Ş Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. esra dedi ki:

  ödevimi bititdim sağ olun

 2. Bahar dedi ki:

  P ile hayvan yazmamış lar pirana.

 3. mehmet dedi ki:

  ş harfi ile başlayan hayvanlar nelerdir.

  1. mine dedi ki:

   size kocaman bir teşekkür ediyorum, sayenizde ödevimi bitirmiş bulunmaktayım.

 4. AYŞEGÜL AYDOĞAN dedi ki:

  AY ÇOK TEŞEKÜRLER BEN ARKADAŞIMLA İSİM ŞEHİR OYNARKEN BANA YARDIMCI OLDUNUZ

 5. yağmur dedi ki:

  Çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz

 6. belgin dedi ki:

  Ş harfi ile başlayan hayvan isimleri ödevi için yardımcı oldu sağ olun. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

  1. Anonim dedi ki:

   ŞEMPANZE

Yorum Yaz