Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

T Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda T harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik genetik transferle ilgili bir çeşitliliktir. Genetik ve çevresel kalıtım türlerin farklılaşmasını sağlayarak canlıların sayısını arttırır. Ekosistemlerin kendi habitatlarına uygun koşullara göre genetik özellikler kazanan türler, ortak atadan gelerek verimli döller aktarıp nesiller boyu varlığını devam ettirir. Birçok ekosistemde aynı anda yaşayabilen ve adapte olan canlılar da vardır.

 

 

T harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Tavşan: Kemiriciler sınıfındandır. Tavşangiller ailesindendir. Kemirgen ve memelilerdir. Dünyanın tamamına yayılış göstermişlerdir. Coğrafyalara göre adaptasyon sağlamışlardır. Bu nedenle büyüklükleri, kürk renkleri, davranışları farklıdır. Genelde vücutları tüylerle kaplıdır. Zıplayarak hareket ederler. Dişlektirler. Uzun kulakları bulunur.

 

Tavuk: Omurgalı bir hayvan olarak Tavuksular takımının sülüngiller ailesindendir. Kanatlı bir hayvan olarak yumurtlar ve etinden ve yumurtasından yararlanılan bir kümes hayvandır. Solucan ve böcek yiyerek beslenir. Sıcak iklimlerde yaşar.

 

Tavus kuşu: Sülüngiller ailesindendir. Hindistan coğrafyasında yayılış göstermiştir. Kuyrukları çok uzun ve şekillidir. Açılır ve kapanır. Savunma mekanizmasını oluşturur. Renkli bir vücutları bulunur. Yüz çevresi halkalı şekillerden oluşur. Gagası düzdür. Boynu uzun ve zariftir.

 

Tilki: Etçiler takımının köpeğimsiler ailesindendir. Memeli bir hayvandır. Yaşadığı coğrafyaya göre çevresel kalıtım özellikleri taşır. Hemen her türü kahve tonlarında kürke sahiptir. Kuyruğu bulunur. Yüzü üçgen şeklindedir. Kulak boyutları coğrafyaya göre değişir. Kendi kazdıkları yuvalarda yaşarlar. Fare, tavşan, karatavuk yiyerek beslenirler.

 

Timsah: Sürüngengiller ailesindendir. Sıcak bölgelerde yaşarlar. Bataklıklarda, ırmaklarda bulunurlar. Etçil olarak beslenirler. Keskin dişleri ve çıkıntılı derileri, uzun kuyrukları vardır.

 

T Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Berfin dedi ki:

    Bilgisayar sifresini bulmaya çalışıyorum ama buradakilerin hiç biri değil Allah rızası için buradakilerden hariç t harfi ile bir hayvan söyleyin

  2. çiğdem dedi ki:

    Ş harfi ile başlayan hayvan isimleri ödevi için yardımcı oldu sağ olun. peki buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

Yorum Yaz