Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

S Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda S harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, genetik transfer ve çevresel kalıtımla sağlanır. Hayvanlar aleminde çevresel şartlar, türleşmeyi sağlayabilir. Türler arası farklılıklar verimli döllerle ortak atadan gelirken, iklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü etkenleriyle de çeşitlenir. Ekosistem içinde her canlı kendi habitatında farklı özellikler de kazanabilir.

 

 

S harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Saka kuşu: İspinozgillerdendir. Ötücü bir kuş türüdür. Sulak alanlarda yaşayabilir. Çeşitli renklerde çevresel adaptasyonlar gösterebilir. Kafes kuşu olarak bilinir. Gaga bölgesi kırmızıdır. Kanatları kahverengi tonlarındadır. Gövdesi beyazdır. Siyah maskesi bulunur. Hızlı uçar. Kanatlarında sarı şeritler vardır.

 

Salyangoz: Karındanayaklılar sınıfındandır. Akciğerli salyangoz takımındandır. Karada yaşayan yumuşakçalardandır. Kabuğu bulunan türleri de vardır. Sarı ve kahverengi tonlarında olan kabukları bulunur. Sürünerek hareket ederken iz bırakırlar. Kabuğu oval biçiminde koruma mekanizmasını oluşturur.

 

Samur: Sansargiller ailesindendir. Soğuk bölgelerde, Kuzey coğrafyasında yayılış gösterir. Memeli bir hayvandır. Yaklaşık on beş santimetre kuyruğu dışında, elli santimetreye kadar ulaşabilir. En fazla iki kilogram ağırlığındadır. Vücudu kürkle kaplıdır. Gri tonlarında sivri tüyleri vardır. Vücudunun altı sarımsı olabilir.

 

Sansar: Elçiler sınıfında, Sansargiller ailesindendir. Kediden biraz büyük ve etçildir. Avrupa ve Asya’da yayılış gösterir. Ormanlarda ve ağaç kavuklarında yaşar. Genelde kahve tonlarında kürkü, koyu kuyruğu bulunur. Yumurta ve küçük memelilerle beslenirler.

 

Semender: Semendergiller ailesindedir. Uzun boylu, dört bacaklı amfibyumlara verilen genel isimdir. Afrika ve Avrupa kıtasında yayılış gösterir. Nemli ormanlık alanlarda yaşar. Siyah sarı alacalı vücuda sahiptir. Kuyruğu vücudunun üçte biri kadardır.

 

S Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mürsel dedi ki:

    M harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi hazırlamam lazım ama bana daha fazlası lazım. sincap, sinek var ama buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

    1. Anonim dedi ki:

      mürekkep balığı

Yorum Yaz