Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Osmanlı Devleti’nde Edebiyat Neden Üç Ayrı Kolda Gelişmiştir? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Aşağıda Osmanlı Devleti’nde edebiyat neden üç ayrı kolda gelişmiştir düşüncelerinizi söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti’nde edebiyat ve edebi ürünler saray, halk tabanlı olarak gelişim göstermiştir. Edebiyat bir kültür değeri taşıyan eserler üretme alanı olarak görülmüştür. Bu nedenle edebiyat üç ayrı kolda gelişmiştir. Bunun nedeni toplum hayatının eğitim, kültür ve toplumsal sosyolojik yapı olarak farklılıklar taşımasıdır.

Osmanlı Devleti’nin çok kültürlü yapısı ve hoşgörü düzeninde adil bir toplum yapısını öngörmesi edebiyat alanında yapılan çalışmaların da üç farklı yoldan ilerlemesini ve yerleşik hale gelmesini sağlamıştır. Bu bakımdan şiir, hikaye, destan, masal gibi eserlerin farklı motifler taşıyarak varlık göstermesi söz konusu olmuştur. Edebiyatın gelişmesi toplumun sosyal olarak gelişmesi anlamına gelmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sıla dedi ki:

    çok iyi ya, Merhabalar ödev sayfası ciddiyim hoşuma gitti, 2 artı aldım Osmanlı Devleti’nde Edebiyat Neden Üç Ayrı Kolda Gelişmiştir? Düşüncelerinizi Söyleyiniz. ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

  2. Figen dedi ki:

    selam kankiler, Osmanlı Devleti’nde Edebiyat Neden Üç Ayrı Kolda Gelişmiştir? Düşüncelerinizi Söyleyiniz. yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim Çanakkale birincisi Figen olarak herkesi öptüm.

  3. Yelda dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Osmanlı Devleti’nde Edebiyat Neden Üç Ayrı Kolda Gelişmiştir? Düşüncelerinizi Söyleyiniz. süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

Yorum Yaz