Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Musikinin Osmanlı Devleti’nde Tedaviyi Tamamlayıcı Bir Araç Olarak Kullanılmasının Sebebi Nedir?

Aşağıda musikinin Osmanlı Devleti’nde tedaviyi tamamlayıcı bir araç olarak kullanılmasının sebebi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti’nde sanat anlayışı toplumun eğitim ve kültür dokusu gereğince ortaya konmuştur. Musiki de buna bağlı olarak gelişerek kendine özgü bir kimlik kazanmayı başarmıştır. Osmanlı musikisi perde perde iner ve yükselir. Ani çıkış ve inişlerin bulunmadığı dinlendirici bir özelliğe sahiptir.

Osmanlı musikisindeki bu özellikler hastalıkların tedavi edilmesinde dinlendirici ve düşündürücü bir etkiye sahiptir. Bu etkiler sayesinde hastaların sakinleşmesi, kendini düşünmesi, derin bir alemin içine dalarak tefekkür etmesi ve psikolojik olarak da iyi hissetmesi mümkün hale gelmiştir. Osmanlı musikisinin tedavi amaçlı olarak kullanılması günümüzde de devam eden özelliklerden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Meltem dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Musikinin Osmanlı Devleti’nde Tedaviyi Tamamlayıcı Bir Araç Olarak Kullanılmasının Sebebi Nedir? mükemmel ötesi olmuş, Ben Edirne il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

  2. Fulya dedi ki:

    Selam herkese sayfanız yeminle mükemmel, sağ olun Musikinin Osmanlı Devleti’nde Tedaviyi Tamamlayıcı Bir Araç Olarak Kullanılmasının Sebebi Nedir? Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

  3. Nurgül dedi ki:

    Selamın aleyküm ödev siteniz gerçekten çok iyi, deftere geçirdim, Musikinin Osmanlı Devleti’nde Tedaviyi Tamamlayıcı Bir Araç Olarak Kullanılmasının Sebebi Nedir? tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

Yorum Yaz