Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Okul ve Sınıf Kuralları ile İlgili Hikaye

Aşağıda okul ve sınıf kuralları ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Zafer, çok çalışkan bir çocuk olarak öğretmenlerin ve arkadaşlarının takdirini toplayan bir çocuk olmayı başarmıştı. Sürekli ders çalışıyor, sürekli öğrenme ve bilgilerini güncelleme peşinde koşuyordu. Öğrenmeye olan düşkünlüğü ve bilgiye olan hırsı bazen fevri davranmasına neden oluyordu.

Okulda ve sınıfta genel ya da özel olarak sınavlarda soruları hemen cevaplıyor ve sınav süresine dikkat etmeden konuşmaya ve öğretmenden yeni bilgiler almaya başlıyordu. Bu durum artık arkadaşlarını iyice rahatsız etmeye başlamıştı. Zaten derslerde de herkesten önce bütün soruları cevaplıyor kimseye fırsat vermiyordu.

Onun bu halini anlayan öğretmenleri öğrenme ortamını bozduğuna inanmaya başlamıştı. Bu nedenle ilk önce ona Zafer sen cevap verme diyorlardı. Zafer de yerinde duramıyor, biraz sessiz kalsa da yine de cevapları anında veriyordu.

Bir gün Türkçe dersinde yine her soruyu bilince iyice şımarmaya başlamıştı. Gereksiz espriler yaparak arkadaşlarını kendinden soğutmayı da başarıyordu. Öğretmen saati sorunca, Zafer zilin çalmasına on dakika kalmasına beş dakika var dedi. Öğretmen bunu bir dalga konusu kabul etti.

Bu sınıfta istediğin ve işine geldiği gibi davranamazsın. Öğretmenlere ve öğrenci arkadaşlarına saygılı olmak zorundasın diyerek. onu azarladı. Zafer bu duruma çok üzüldü. Yaptığı hatanın farkına vardı. Teneffüste öğretmenden özür diledi ve sorulunca cevap veren bir çocuk olarak sınıf ortasındaki yediği azarı hiçbir zaman unutmadı. Sınıf ve okul kurallarına uyması gerektiğini anladı.

Okul ve Sınıf Kuralları ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meryem can dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Okul ve Sınıf Kuralları ile İlgili Hikaye anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz