Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Öfke ile Kalkan Zararla Oturur ile İlgili Hikaye

Aşağıda öfke ile kalkan zararla oturur ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

İçimdeki öfkeye bir türlü engel olamıyordum. Şiir dinliyor, müzik yapıyor ama sakinleşemiyordum. Ailem de bu durumdan çok şikayetçi olmaya ve benim için endişelenmeye başlamıştı. Ben de kendimin farkında olarak bazen kendimi engellemeye çalışıyordum ama yine de sesimi yükseltmekten kendimi alamıyordum.

Bir gün arkadaşlarımla haftalık buluşmalarımızdan birinde bir konu açılmıştı. Benim konuşmaktan hoşlanmadığım ve çocukça olayların ağızlarda sakız yapıldığı ilk okul muhabbetleriydi. Bunları konuşmak istemediğimi ve o günleri hatırlamak istemediğimi söylemiştim.

Beni dinlememişlerdi. Her zaman olduğu gibi konu yine benim sakarlıklarıma gelmişti. Anlatıp anlatıp güldüler. Ben de hiç gıkımı çıkarmadım. En sonunda herkes masada susunca ben bağırmaya başladım. Sizden nefret ediyorum, bunu niye yapıyorsunuz, hoşlanmadığımı biliyorsunuz diyerek hakaretler ettim.

Herkes bu çıkışa şaşırdı ama beni tanıdıkları için öfkemi anladılar. Bir anda hepsi toparlandı, sanırım yalnız kalmalısın diyerek gittiler. Artık masada yalnızdım. Eve yürüyerek gittim. Bu arada çok düşündüm. Herkese mesaj attım ve özür diledim. Kimse oralı olmadı.

Öfkem nedeniyle arkadaşlarımı kırmış ve yalnız kalmıştım. Durumu aileme anlattığımda annem artık böyle olmayacak kendini kontrol etmeyi öğrenmelisin dedi. Annem haklıydı. İnsanlara gereksiz yere kötü davranmamam gerekirdi. Bu nedenle o eski halimi düzeltmeye karar verdim.

Öfke ile Kalkan Zararla Oturur ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu köseoğlu dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Öfke ile Kalkan Zararla Oturur ile İlgili Hikaye hemen yazdım, Tokat okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz