Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Mum Dibine Işık Vermez ile İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Mum Dibine Işık Vermez ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda mum dibine ışık vermez ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Mum etrafına ışık verirken, kendi cisminden dolayı dibine de ışık vermez ve dibi gölgede kalır. Bu örnekten hareketle, bireysel olarak topluma faydalı olan kişilerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirirken toplum için faydalı olmaları ve fakat kendilerinde ya da ailelerinde bu düzeni oluşturamamaları bir sorun olarak gösterilmektedir.

Bireysel sorumluluklarını yerine getirerek insanlara faydalı olmayı seçen kişilerin topluma olan faydası karşısında kendileri için çaresiz kalmaları yadırganmaktadır. Güçlü, bilgili, iyi insanların bu özelliklerinden başkaları yararlansa da kendilerinin tam olarak yararlanamaması bir mahrumiyetin oluşması bakımından mum dibine ışık vermez, sözünü doğrulamaktadır.

Kendisine faydası olmayan insanların başkalarına faydalı olması genelde yadırganır. Fakat toplumda bu tür olayların yaşanması gayet normaldir. Topluma faydalı bir birey olmak genel kabul görür. Bunun etkisiyle insanların da bir genelleme yaparak kişinin fayda sağlaması gerektiğini de düşünerek bu yönde yorumlar yapmaları mum dibine ışık vermez sözünün dile getirilmesini sağlamaktadır.

Karanlıkların aydınlanması mumla sağlanmaktadır. Bilgili, güçlü insanlar da mum gibi kendilerini feda ederek toplumun kurtulması için mücadele ederler. Tıpkı mumun dibine ışık vermediği gibi kendilerine çok az fayda sağlayarak sadece doğrunun ve iyiliğin öne çıkmasını sağlarlar. Toplum bunu yadırgasa da bu doğru kabul edilebilir. Öte yandan bu tür insanlar kendisine faydası olmayan kişiler olarak da bilinebilir.

Mum Dibine Işık Vermez ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yelda dedi ki:

    selam kankiler, Mum Dibine Işık Vermez ile İlgili Kompozisyon yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim Tunceli birincisi Yelda olarak herkesi öptüm.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781