Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Bayrağımızın Ve İstiklal Marşımızın Önemiyle İlgili Kompozisyon

Aşağıda bayrağımızın ve İstiklal Marşımızın önemiyle ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Bir milleti millet yapan ortak bir tarihi geçmişe sahip olarak zaman içinde ortak değer ve mirasların yaşaması ve yaşatılması için ortak bir amaca doğru kararlılıkla hareket etmektir. Vatan topraklarına sahip olmak bir milletin bağımsızlığı anlamına gelmektedir.

Bir toprağı vatan yapan şey ise milletin o toprak üzerinde bağımsız olarak yaşamasıdır. Bağımsızlığın sembolü ise bayraktır. Bayrak vatan, millet sevgisi ve bağlılığını gösterir. Sembol olarak kullanılması insanlar tarafından algılanması ve değerleri hatırlatması anlamına gelmektedir.

Her milletin bir marşı vardır. Bu marş milli ve dini değerlere bağlı kalınarak vatan ve bayrak için yazılan şiirlerden oluşabilir. Bunun için her milletin tarihi köklerinden ilham aldığı da bilinmektedir. Bizim de bir marşımız vardır. İstiklal Marşı, bağımsızlığımızın en önemli sembolü olarak bilinmektedir.

İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılmıştır. Milli Mücadele döneminin en çetin zamanlarında milli değerlere bağlılığı ve vatan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak ve yaşatmak için gerekli görülmüştür. İstiklal Marşı, milli bir mücadelenin devamlılığını, bağımsızlığın önemini ortaya koymaktadır.

İstiklal Marşı, bayrağa hitaben yazılan bir marştır. Bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak bilinmektedir. Bu nedenle İstiklal Marşımız, en önemli milli değerlerimiz arasında yer almaktadır. Bağımsızlığımız şerefimizdir.

Bayrağımızın Ve İstiklal Marşımızın Önemiyle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Nurgül dedi ki:

  Teşekkürler sayende ödevimi bitirdim

 2. Sude nur dedi ki:

  Teşekkür ederim sayende ödevim bitti 😊😊

 3. sema dedi ki:

  Çok teşekkür ederim aynen çok beğendim elinize sağlık ödevimi tamamlamış oldum sayenizde teşekkür ederim.

  1. Anonim dedi ki:

   aynen bende çok beğendim.

Yorum Yaz