Göz Boyamak, Göze Girmek Deyimleri ile İlgili Hikaye

Aşağıda göz boyamak, göze girmek deyimleri ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Öğrenci olarak çok çalışmam gerektiğinin farkındayım. Ailem de çalışmam için bütün şartları hazır tutmaya çalışıyor. Çalışkan olmak için uğraşmıyorum. Sadece çabalıyorum. Annem benim için başarı değil, çabalamak önemli der. Ben de çabalayarak hak ettiğimi almaya çalışıyorum.

Göz boyamak için çalışmıyorum. Kendim için lazım olanı almaya çalışıyorum. Böylece hayatımı kurtarmanın elimde olduğunu anlıyorum. Meslek seçerken, evlenirken bu çalıştıklarımın karşılığını alacağımı umuyorum. İyi bir mesleğe sahip olmak, iyi bir evlilik yapmak mutluluk verici olmalıdır.

Öğretmenlerimin gözüne girmeye çalışmıyorum. Ben, benim. Fikirlerim var, duygularım var. prensiplerim doğrultusunda yaşamayı seviyorum. Kendi kararlarımı kendim veriyorum. Mutluyum, huzurluyum ve çabalıyorum, çabalamanın kıymetini biliyorum.

İstediğimi alacağım, istediğim yerde olmak için gayret ediyorum. Olmasa da olur diyorum ama gayret ediyorum. Hayatım güzel geçsin istiyorum. Benim elimde olduğu sürece uğraşmak, çabalamak gerek biliyorum. Adil, güzel ve iyi olan için çalışıyorum.

İnsanların hayatlarında bir şeyleri değiştirmek kendi ellerindedir. Bunun farkına varan insanlar hayatlarını bir hal düzen içine koyarak yol alabilirler. Bu nedenle çabalamak, inanmak, sabırlı ve azimli olmak gerekir. Benim hikayem herkese ilham olacak diye umuyorum. Bu hikayede herkes kahraman olacak yeter ki çabalamayı bilsinler.

Göz Boyamak, Göze Girmek Deyimleri ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.