Gök Hava Su Dağ Renk Çiçek Koku Kelimeleri ile Yaşama Sevinci ile İlgili Yazı

Aşağıda gök hava su dağ renk çiçek koku kelimeleri ile yaşama sevinci ile ilgili yazı kısaca olarak ele alacağız.

İnsan olarak dünyaya geldiğim için şükrediyorum. İnsanlarla anlaşmak zor olsa da kendimi seviyorum. doğayı seviyorum. Mutlu olarak yaşamayı seviyorum. İlkbahar günü çiçekler açtığında ben de yeniden açıyorum, pencerelerimi, kapılarımı ve mutlu oluyorum.

Gök mavi, toprak kahverengi ve güzel kokular burnuma geliyor. Çiçek ve çimen kokusu ile beraber dağ yamaçlarında uzanan renk cümbüşünü izlemek hava, su gibi nimetlere şükretmek beni ben yapıyor. İnsanların arasından çıkıp doğayla buluştuğumda kendimi buluyorum, aradığım yerde kendimi görüyorum.

Mutlulukla dolan içim, bir bardak çay ile şenlik havasına giriyor. Çay, kitap ve doğa kokusu hayatımın kısaca bir özetini oluşturuyor. Bu nedenle şehirden uzakta doğa harikası olan yerlerde uzun tatiller yaparak kitapları okuyor, çayı yudumluyor ve ağaçların yapraklarını adeta sayıyorum.

Şarkılar kulaklarımda, dilimde şiirler var. Kitaplar ellerimde, çantam sırtımda, gözlerimde dağın dumanları ve burnumda çiçeklerin kokusu, adımlıyorum en dar patikaları ve ormanların derinliklerine iniyorum. Kuşlar, yılanlar, köstebekler, kirpiler, tavşanlar, sincaplar sanki gülümsüyorlar.

Mutluluk, huzur, sadelik bütün aradıklarımı buluyorum ve bulmanın keyfine varırken hayatımı gerçekten yaşadığımı fark ediyorum. Sanırım mutlu olmayı öğrendim.

Gök Hava Su Dağ Renk Çiçek Koku Kelimeleri ile Yaşama Sevinci ile İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.