Bir Fidanın Hikayesi Kısaca

Aşağıda bir fidanın hikayesi kısaca olarak ele alacağız.

Kardeşime sürpriz olarak bir fidan hediye aldım. Güzelce bir pakete koydum. Eve geldiğimde akşam yemeğinden sonra sofranın üzerine koydum. Birden gözleri açıldı. Ağzı kulaklarına vardı. Ağabey diye bağırmaya başladı. Kutuya doğru hamle yaptı. İçinden çıkanları görünce biraz şaşırdı ve hemen bana dönüp elindekilerin ne olduğunu sordu.

Ben de onların fidan olduğunu ve bahçeye ekip onlara bakması için ona hediye aldığımı söyledim. Böylece hatıra olarak bir ağacın olacak ve o ağaç senin hayatına şahitlik edecek dedim. Çok hoşuna gitti ve oldukça meraklı bir şekilde nasıl yapacağını sordu.

Birlikte fidanları ekmeye ve can suyunu vermeye karar verdik. Sabah olduğunda kahvaltıdan önce bahçeye inmişti. Demek ki heyecandan uyuyamamıştı. Hemen yanına gittim. Kazma, kürek aldım ve fidanları ektik, can suyunu da verdik. Başından ayrılmadan biraz oyalandı. Belli ki hayaller kurmaya başlamıştı.

Fidanın serüveni de var dedim. Hayretle o küçük gözlerini yine açtı. Fidan, çimlenecek, toprak yüzeyine çıkacak, çiçeklenecek, gövdesi uzayacak, su arayacak kökleri toprağı tarayacak, yaprakları olacak, çiçekler açacak, güzel kokular yayacak dedim.

Gün gelecek yaprakları dökülecek, çiçekleri kuruyacak, dalları kırılacak ama o sağlam gövdesi hep duracak dedim. Tıpkı bizim hayatımız gibi yaşanan en kötü şeyler bizi öldürmese de güçlendiriyor. Hep dik duruyoruz. Ağlayarak bana sarıldı ve yanaklarımdan öptü.

Bir Fidanın Hikayesi Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.