Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Çalınan Kent Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda çalınan kent kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Çalınan Kent isimli kitabın konusu şu şekildedir:

Çocuklara şehir kültürü ve mimarisi bilincinin aşılanmasında tarih şuurunun ve kültürel ahlakın yeri ve öneminin kazandırılması, öğretilmesi ve yaşanması için İstanbul’da tarihi eserlerin önemini ve tahrifatını konu edinen bir kitap olarak yazılmıştır.

Çalınan Kent isimli kitabın özeti şu şekildedir:

Mustafa tatillerini Ömer Hepçözer isimli dedektifin bürosunda çalışarak geçirmektedir. Bir gün Rumeli Hisarı’nda sinemaya gidip Yedikule’ye arkadaşlarıyla buluşmaya geçecek olan Mustafa ve Ömer Hepçözer isimli dedektif, Yedikule’nin yerinde yeller estiğine şahit olur.

Dedektif Ömer Hepçözer, cezaevinden kaçan Carmen isimli hırsızın bu işlerde bir parmağı olduğunu düşünür. Çok kısa süre sonra Rumeli Hisarı, Belgrad Ormanı gibi tarihi ve doğa değerleri olan şeylerin de çalınması panik havasının oluşmasına neden olur.

Ömer Hepçözer ve yardımcısı Mustafa hırsızların peşine düşmek için ulusal ve uluslararası çapta planlar yaparak projelerini hayata geçirir ve şehrin eski görüntüsüne kavuşması için birçok maceranın içinde yer alırlar. Dedektiflik olaylarından sonra çalınan eserlerin bulunması ve yerine konması mümkün olabilir.

Gizemli şifre ve birçok ipucunun izini süren dedektif ve yardımcısı en amansız mücadelelere girerek şehri ve tarihi eserleri korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Çalınan Kent Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. hatice dedi ki:

  inanın çok işime yaradı ödevi yaptım sayenizde teşekkürler harika bir iş

 2. meltem dedi ki:

  Harika teşekkür ederim işimi gördü Türkçecinin ödevi bitti sayenizde.

 3. ilayda dedi ki:

  harika, Selamın aleyküm ödev sayfası inanılmaz çok güzel, sağ olun Çalınan Kent Kitap Özeti ve Konusu Kısa ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

  1. Shsj dedi ki:

   Çalışkan olsaydın bu kitabı kendin okurdun

   1. Nisa Nur dedi ki:

    Yani çok haklısın en güzel sümüklü
    Çalışkan gerizekalısısın

Yorum Yaz