Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Martı Jonathan Livingston Kitabının Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda Martı Jonathan Livingston kitabının özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Martı Jonathan Livingston isimli kitabın konusu şu şekildedir:

Sıradışı bir martı olarak diğer martılar gibi yemek peşinde koşmayan ve insanlar ile olan ilişkilerinde insanları sorgulayan bir martının yaşadıklarını anlatmaktadır.

Martı Jonathan Livingston isimli kitabın özeti şu şekildedir:

Martı Jon, diğer martılardan farklı olarak karnını doyurmak yerine sürekli olarak uçmaya olan merakını yenmek ister. Annesi ve çevresi onun karınını doyurması gerektiğini söylese de onlara aldırış etmez ve sürekli alçak ve yüksek uçuş denemeleri yapar.

Artık başaramayacağını anlayınca sıradan martılar gibi davranmaya devam eder. Bir gün gece uçmak ister ve geceleri uçamayan martılara nazaran taklalar atar. Martı aleminin ilk akrobat martısı olarak tanınır. bu durum martı konseyinin hoşuna gitmez. Sürüden uzaklaştırılır.

Gece uçarken başka martılarla karşılaşır ve çok güzel yerlere uçarlar. Çok güzel şeyler yaşarlar. Bir gün geri döndüğünde sürüye kabul edilir ve bir sürü de martı öğrencisi olur, onlara özgürlüğünün önemini ve uçmanın en güzel taraflarını anlatır. Onları ikna etmeye çalışır. Ufuklarda uçmanın öneminden bahseder.

Halbuki Jon, cennetten geri dönmüş gibidir, öğrettikleri ve ilham oldukları olaylardan sonra bedeni şeffaf bir hale gelerek gözden kaybolur ve bütün martılar buna çok şaşırır.

Martı Jonathan Livingston Kitabının Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melis dedi ki:

    Çok teşekkür ederim işimi fazlasıyla gördü Türkçe ödevim bitti sayenizde.

  2. sebile ölmez dedi ki:

    Mrb sayfa harbiden dikkatimi çekti, sayenizde 100 aldım, Martı Jonathan Livingston Kitabının Özeti ve Konusu Kısa çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz