Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Bayat Ekmeklerle Yapılabilecek Yemek Tarifi

Aşağıda bayat ekmeklerle yapılabilecek yemek tarifi kısaca olarak ele alacağız.

Bayat ekmekle birçok yemek yapılabilmektedir. Ekmekler sürekli olarak fazla gelmekte ve kalan ekmekler de bayatlamaktadır. Bayat ekmekleri çöpe atmak doğru olmadığı için değerlendirilmesi gerekir. Bu nedenle bayat ekmek kullanılarak çeşitli yemekler de yapılmaktadır.

Bayat ekmekle yapılan yemek tarifi şu şekildedir:

Kıymadan et yoğrulur. Yoğrulan ete soğan ve baharatlar konur. Ardından cıvık olmaması ve birbirinden ayrılmaması için biraz da bayat ekmek konur. Yoğurma işleminin ardından tavaya hafif yağ dökülür. Yağda kızartılan köfteler afiyetle yenir. Köfteleri fırında pişirmek de mümkündür. Bayat ekmek en çok kıyma ile birlikte kullanılır ve bu nedenle köfte yapımında da özellikle kullanılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ceren dedi ki:

  sayenizde 2 artı aldım, Bayat Ekmeklerle Yapılabilecek Yemek Tarifi işime yaradı ödevimde, ben Burdur kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

 2. tuğba dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bayat Ekmeklerle Yapılabilecek Yemek Tarifi hemen yazdım, Kırşehir okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

 3. ceren dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Bayat Ekmeklerle Yapılabilecek Yemek Tarifi harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 4. ezgi dedi ki:

  selam arkadaşlar bu ödev valla hayran edici, sayenizde 100 aldım, benim adım ezgi, ben Bayat Ekmeklerle Yapılabilecek Yemek Tarifi ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz