Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Yalnız Efe Kitap Özeti Kahramanları ve Konusu Kısa

Aşağıda yalnız efe kitap özeti kahramanları ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Yalnız Efe isimli eserin konusu şu şekildedir:

Bir eşkıya tarafından öldürülen babasının intikamını almaya çalışan genç, delikanlı ve yalnız başına hareket eden bir efenin hikayesini anlatır.

Yalnız Efe isimli eserin özeti şu şekildedir:

Zamanın birinde Yörük Hoca diye biri bulunduğu zaman ve muhit içerisinde halkı irşat ederek köydeki eşkıyalara karşı temkinli olma konusunda uyarırmış. Faizci uygulamaları ile meşhur olan ve tefecilikten hayatını kazanan Eseoğlu isimli bir eşkıya, bütün eşkıyaların da başını çekmekteymiş.

Bir gün Yörük Hoca’yı sıkıştıran ve birikmiş servetini alarak faizcilik yapmaya çalışan Eseoğlu, Yörük Hoca’nın parasına el koymuş. Bu durum karşısında haksızlığa uğradığı ve hakkını savunarak parasını geri almayı düşünen Yörük Hoca, Eseoğlu’nun yanına gitmiş.

Eseoğlu, parasını isteyen Yörük Hoca’nın işini görmüş. Bu durum uzun süredir babasından haber alamayan Kezban’ı telaşlandırmış. Köylülerden olayların bir kısmını dinlemiş. Eşkıyalardan intikam almak için bilenmiş. Dağa çıkmaya karar vermiş ve eşkıya olarak Eseoğlu ve adamlarının işini halledip babasının intikamını alarak Yalnız Efe unvanıyla civar köylerde de tanınmaya başlamış. Köylülerin mücadelesinde eşkıya olarak faizcilerle ömür boyu mücadele etmiş.

Yalnız Efe isimli eserin kahramanları şu şekildedir:

*Kezban

*Eseoğlu

*Yörük Hoca

Yalnız Efe Kitap Özeti Kahramanları ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Yalnız Efe Kitap Özeti Kahramanları ve Konusu Kısa anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz