Vegetable İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Vegetable İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Vegetable

Vegetable, sebze anlamına gelir. Birçok çeşidi vardır ve sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasıdır.

 1. I always make sure to include a variety of vegetables in my meals. (Her zaman yemeklerimde çeşitli sebzeler olduğundan emin olurum.)
 2. Vegetables are a great source of vitamins and minerals. (Sebzeler, vitaminler ve mineraller için harika bir kaynaktır.)
 3. My favorite vegetable is broccoli. (En sevdiğim sebze brokolidir.)
 4. You should try roasting vegetables for a delicious and healthy snack. (Lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık için sebzeleri fırında pişirmeyi denemelisiniz.)
 5. Vegetables like spinach and kale are high in iron. (Ispanak ve lahana gibi sebzeler demir açısından zengindir.)
 6. Eating vegetables can help prevent certain diseases. (Sebze yemekleri bazı hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir.)
 7. Some vegetables, like carrots, are a good source of beta-carotene. (Havuç gibi bazı sebzeler beta-karoten açısından iyi bir kaynaktır.)
 8. My mom always tells me to eat my vegetables if I want to grow up big and strong. (Annem her zaman büyük ve güçlü olmak istiyorsam sebzelerimi yememi söyler.)
 9. Vegetables add color and flavor to any dish. (Sebzeler herhangi bir yemeğe renk ve lezzet katar.)
 10. I like to make a stir-fry with a mix of vegetables like peppers, onions, and zucchini. (Biber, soğan ve kabak gibi sebzelerin karışımıyla karıştırarak bir yemek yapmayı severim.)
 11. Some people don’t like the taste of certain vegetables, but there are so many ways to prepare them that they might find one they enjoy. (Bazı insanlar belirli sebzelerin tadını sevmezler, ancak hazırlamak için çok sayıda yol olduğundan, sevdikleri bir tane bulabilirler.)
 12. Vegetables are low in calories and high in fiber, which makes them a great choice for weight loss. (Sebzeler düşük kalorili ve yüksek lifli olduklarından, kilo kaybı için harika bir seçenektirler.)
 13. My doctor told me to eat more vegetables to improve my overall health. (Doktorum genel sağlığımı iyileştirmek için daha fazla sebze yememi söyledi.)
 14. Vegetables can be cooked in a variety of ways, such as steaming, roasting, or grilling. (Sebzeler buharda pişirme, fırında pişirme veya ızgara gibi çeşitli yollarla pişirilebilir.)
 15. I love to dip raw vegetables in hummus for a healthy and satisfying snack. (Sağlıklı ve doyurucu bir atıştırmalık için çiğ sebzeleri humusun içine batırmayı seviyorum.)
 1. Some vegetables, like tomatoes and cucumbers, are refreshing and hydrating on a hot day. (Domates ve salatalık gibi bazı sebzeler sıcak bir günde serinletici ve hidratasyon sağlayıcıdır.)
 2. Vegetables can be used to make delicious soups, stews, and curries. (Sebzeler lezzetli çorbalar, yahniler ve köri yapmak için kullanılabilir.)
 3. I like to add some sautéed mushrooms to my vegetable stir-fry for an extra burst of flavor. (Ekstra bir lezzet patlaması için sebze karışımıma kavrulmuş mantar eklemeyi seviyorum.)
 4. Vegetables like sweet potatoes and butternut squash are great for adding sweetness and creaminess to a dish. (Tatlı patates ve kabak gibi sebzeler, bir yemeğe tatlılık ve kremsilik katmak için harikadır.)
 5. My grandma always says that a good meal starts with a variety of colorful vegetables on the plate. (Büyükannem her zaman renkli çeşitli sebzelerin tabakta olduğu iyi bir yemeğin başladığını söyler.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.