Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Üç Aşağı Beş Yukarı İle İlgili Hikaye Kısa

Bu yazımızda üç aşağı beş yukarı ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mehmet, İstanbul Üniversitesi – Türk Dili ve Edebiyatı okuyan 3. sınıf bir üniversite talebesiydi. Okuluna severek devam ediyordu. Zaten sürekli okuyor ve araştırıyordu. Kitaplar alıyor ve süreli yayınları olabildiğince takip ediyordu.

Okuyabilmek için kitap bursuna başvurmuş ve kazanmıştı. Ayrıca okuldan sonra birkaç saat broşür dağıtarak harçlık kazanıyor ve bütün parasını kitaplara yatıyordu. Mehmet, okuduğu bölümden de kaynak eski eserlere merak sarmıştı.

Özellikle süreli yayınlardan baskısı tükenmiş, artık basılmayan dergilerin peşinde koşmaya başladı. Her gün sahafları ziyaret ediyor, ondan sonra okuldaki derslerine devam ediyordu. Bir gün sahafta çok güzel bir eser gördü. Aradığı bir dergiydi. Hiçbir yerde bulunmuyordu. Çok az insanın bildiği bir eserdi ve daha basılmıyordu.

Hemen sahafla iletişime geçti. Bu eski dergi için sahaf, kıymetini bilen birisiyle anlaşmak istiyordu. Mehmet, biraz kendinden ve aldığı eğitimden bahsetti. Sahafı ikna etmişti. Sahaf Mahmut Ağabey, Mehmet’i sevmişti.

Mehmet, eser üzerinde biraz pazarlık yapmak istedi. Okul sonrasında çalıştığını ve kitap almak için para kazandığını anlattı. Mahmut Ağabey, duygulandı ve çok memnun olduğu söyledi. Mehmet, dergi için anlaşalım dedi. Mahmut Ağabey, bir fiyat verdi. Mehmet de bir fiyat söyledi. Mahmut Ağabey üç aşağı beş yukarı, yaklaşık olarak Mehmet ile anlaştı. Mehmet, eseri aldı. Arkadaşlarına gösterdi.

Arkadaşları nasıl satın aldığını sordu. Mahmut Ağabey ile üç aşağı beş yukarı anlaştık. Eseri aldım, parasını sonra vereceğim, bana güvendi dedi. Birkaç gün sonra Mehmet, sahaflara gitti, eserin parasını ödedi. Mahmut Ağabey ile görüşüp okuluna geçti.

Üç Aşağı Beş Yukarı İle İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz