Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Türk Kelimesinin Anlamı Nedir Kısaca

Bu yazımızda Türk kelimesinin anlamı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türk kelimesi, binlerce yıl öncesinde çıkmıştır. Orta Asya’da yaşayan Türklerin, etrafındaki medeniyetler ve milletlerle olan etkileşimleri oldukça etkili olmuştur. Özellikle Çin kaynaklarından Türklerin siyasal, sosyal, kültürel birçok özelliği bize kadar ulaşmıştır.

Türk kelimesi türük olarak ortaya çıkmış daha sonra Türk şekline dönüşmüştür. Türklerin bir millet olarak genel bir şekilde aynı psikolojik ve fizyolojik özellikler taşımaları gereği söylenmiştir.

Türk, güçlü, kuvvetli, mert, cesur, korkusuz, güvenilir, dürüst, savaşçı demektir. Bu kavram Türklere, Türk olmayanlar tarafından söylenmiş bir tabirdir. Bu nedenle Türklerin bulduğu bir şeydir. Gerçekten de Türkler tarih boyunca savaş alanlarında mücadele vermiş bir millettir.

Böyle bir millete, bu anlamda Türk denmesi de boşuna değildir. Türk, insani ve vicdani anlamlar da içermektedir. Bu nedenle adalet, merhamet, vicdan kavramlarıyla bağdaştırılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Savaş dedi ki:

    Türk kelimesi türk anlama gelir

  2. Şirin dedi ki:

    Türk kelimesinin anlamı tdk sözlüğündeki gibi aynı açıklanmış verdiğiniz bilgiler çok tutarlı ve aydınlatıcı bilgiler. İyi ki bu siteyi bulmuşum çok şanslıyım.

Yorum Yaz