Traipse İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Traipse İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Traipse Nedir?

Traipse Türkçe karşılığı “gezinmek” olan bir fiildir. Bu kelime genellikle gezinti, amaçsız dolaşma ya da keyifli bir yürüyüş yapmak anlamında kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. I don’t feel like staying at home today, let’s traipse around the city. (Bugün evde kalmak istemiyorum, hadi şehirde dolaşalım.)
 2. They decided to traipse through the park and enjoy the beautiful weather. (Güzel havanın tadını çıkarmak için parkta gezinmeye karar verdiler.)
 3. The group of tourists began to traipse up the hill to see the ancient ruins. (Turist grubu antik kalıntıları görmek için tepeye doğru gezinmeye başladı.)
 4. I’m tired of sitting in this café, let’s traipse around the neighborhood. (Bu kafede oturmaktan sıkıldım, mahallede dolaşalım.)
 5. The kids love to traipse through the forest and collect leaves and rocks. (Çocuklar ormanda gezinmeyi ve yaprak ve taş toplamayı seviyorlar.)
 6. We decided to traipse around the city and discover some new places to eat. (Yemek yemek için yeni yerler keşfetmek için şehirde gezinmeye karar verdik.)
 7. She took her dog for a traipse through the countryside and enjoyed the fresh air. (Köpeğini alıp doğada gezinmeye çıktı ve temiz havanın tadını çıkardı.)
 8. Let’s traipse along the beach and look for seashells. (Kıyı boyunca yürüyüp deniz kabukları arayalım.)
 9. The couple likes to traipse through the city’s historic district and admire the old buildings. (Çift, şehrin tarihi bölgesinde gezinmeyi ve eski binalara hayran kalmayı seviyor.)
 10. The group of friends decided to traipse around the park and have a picnic. (Arkadaş grubu parkta gezinmeye ve piknik yapmaya karar verdi.)
 11. I like to traipse around the neighborhood and chat with the locals. (Mahallede gezinmeyi ve yerlilerle sohbet etmeyi seviyorum.)
 12. The couple enjoyed a romantic traipse along the river and watched the sunset. (Çift nehirde romantik bir gezinti yaparak gün batımını izlediler.)
 13. Let’s traipse through the city’s art district and visit some galleries. (Sanat bölgesinde gezinip bazı galerileri ziyaret edelim.)
 14. The group of hikers decided to traipse through the

mountains and enjoy the beautiful scenery. (Yürüyüşçü grubu dağlarda gezinmeye karar verdi ve güzel manzaranın tadını çıkardı.)
15. I like to traipse around the farmer’s market and buy fresh produce. (Çiftçi pazarında gezinmeyi ve taze ürünler satın almayı seviyorum.)

 1. The kids decided to traipse through the city’s zoo and see all the animals. (Çocuklar şehir hayvanat bahçesinde gezinmeye karar verdiler ve tüm hayvanları görmek istediler.)
 2. Let’s traipse around the park and play some frisbee. (Parkta gezinip frizbi oynayalım.)
 3. The group of art lovers likes to traipse through the city’s museums and galleries. (Sanatseverler grubu şehrin müzelerinde ve galerilerinde gezinmeyi seviyor.)
 4. She likes to traipse through the city’s downtown area and do some shopping. (Şehrin merkezinde gezinmeyi ve alışveriş yapmayı seviyor.)
 5. The couple decided to traipse through the city’s botanical gardens and admire the beautiful flowers. (Çift şehir botanik bahçesinde gezinmeye karar verdi ve güzel çiçeklere hayran kaldı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.