Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Trafik Kazası İle Karşılaşan Bir Kişi Sizce Acil Yardım Ve Kurtarma Hizmetlerine Kazayı Haber Verirken Neler Söylemelidir?

Bu yazımızda trafik kazası ile karşılaşan bir kişi sizce Acil Yardım ve Kurtarma Hizmetlerine kazayı haber verirken neler söylemelidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Trafik sosyal hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Günlük hayatımızın büyük bir kısmını trafikte geçirmekteyiz. Özellikle büyük şehirlerde toplu taşıma ulaşımları da dahil olmak üzere bir yerden bir yere giden araç trafiği oldukça fazladır.

Trafiğin düzenlenmesinde bazı bilgilendirici, uyarıcı ve hatırlatıcı kurallar vardır. Bu kuralların ihlali nedeniyle trafikte aksamalar meydana gelir. Bu aksamalar kazalara neden olur. Kazalar ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanabilir. Böyle durumlarda acil yardım ve kurtarma hizmetleri devreye girer.

Kazayı gören bir kişi vakit kaybetmeden acil yardım ve kurtarma hizmetlerini aramalıdır. Acil yardım ve kurtarma hizmetleriyle şu konuşma yapılmalıdır:

*Kazanın adresi tam olarak verilmelidir.

*Kazanın durumundan bahsedilmelidir.

*Kazanın mahiyetinden bahsedilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meryem dedi ki:

    Sağlık bilgisi dersi ödevim için oldukça faydalı bir yazı oldu. Konuyu çok güzel ve yalın bir şekilde ele almışsınız bu da konunun anlaşılmasını sağlamış teşekkürler.

Yorum Yaz