Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Besle Kargayı Oysun Gözünü Atasözünün Hikayesi

Bu yazımızda besle kargayı oysun gözünü atasözünün hikayesi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir gün bir çiftçinin tarlasına kargalar dadanmış. Doğayı ve hayvanları çok seven çifti ilk başlarda kargalara acımış ve önemsememiş. Kargalar tarlayı mesken olarak kullanmaya başlamışlar. Kargaların aç olduğunu fark eden çiftçi, onları kendi eliyle beslemeye başlamış.

Her gün gelen kargalara, her gün bahçe ürünlerinden veriyormuş. Kargalar gün geçtikçe çoğalmış. Çiftçinin gözü gibi baktığı tarlaya iyice yerleşmişler. Çiftçi endişelenmeye başlamış. Çünkü kargalar hiç gidecek gibi değilmiş. Aksine tarlaya zarar vermeye başlamışlar.

Bir gün çiftçi kalkıp tarlaya gitmek için hazırlanmış. Tarlaya vardığında gözü gibi baktığı tarlada ekinlerin yerle bir olduğunu görmüş. Çok üzülmüş, yıkılmış. Kargalara güvenemeyeceğini yeni anlamış. Diğer çiftçi arkadaşları da ya biz sana demek mi, besle kargayı oysun gözünü demişler. Değer verilenlerin, verilen değerleri hak etmesi gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Vegan Ksrga dedi ki:

  Bu pislikler üzerinden her fırsatta biz Hayvanlara hakaret ediyorsunuz atalarınız da ediyordu! Bizi besleyen, bize bakan hangi insanın gözünü oymuşuz biz? Lütfen bizi doğru tanıyın biz hiçbir iyiliğin karşılığında kimseye kötülük yapmayız..

 2. Karadeln dedi ki:

  Beni bu hikaye ödevimden 100 ile geçirdi bu siteye çok teşekkür efiyorum

 3. Su dedi ki:

  Bence çok güzel
  ??????????????

 4. ............ dedi ki:

  Bence süperdi ii ?

 5. Aleyna dedi ki:

  Bu site beni ödevimden kurtarxı bu siteye çok teşekkür ederim

 6. Aleyna dedi ki:

  Çok beğendim
  Resmen beni ödevimden kurtardı

 7. Aleyna dedi ki:

  Çok beğendim

 8. ahmet dedi ki:

  besle kargayı oysun gözünü anlamı ile ilgili hikaye uzun olsun ama.

 9. meral dedi ki:

  Besle kargayı oysun gözünü hikayesi bir türlü internette bulamamıştım ama sizin sitenizi keşfettim bu yazınız adeta beni ödevimden kurtardı çok teşekkür ederim :)

Yorum Yaz