Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Toplumun Barınma İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Toplumun Barınma İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Barınma İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar

İnsanlar konut satın alarak veya kiralayarak barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Devletimiz Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sayesinde konut inşa etmekte ve yaşama alanları oluşturmaktadır.

Huzurevlerinde bakıma muhtaç yaşlı insanların, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı merkezlerde ise çeşitli sebeplerle öz ailelerinden yoksun büyümek zorunda kalan çocukların eğitim, sağlık, barınma ve beslenme ihtiyaçları karşılanır.

Ülkemizdeki birçok belediye sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımıza sahip çıkmakta ve özellikle kış mevsimi boyunca onlara barınma hizmeti vermektedir. Bizler de kış mevsiminde dışarıda yaşamak zorunda olan kişileri gördüğümüzde durumu hemen yetkililere bildirmeliyiz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımıza sahip çıkmakta ve onlara barınma hizmeti vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Beyza nur dedi ki:

    Kıskanan yok çünkü bende sadık eliyeşil ORTAOKULUNUN birincisinin.

  2. danla bilic dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Toplumun Barınma İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir? hemen yazdım, Ağrı okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz