Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Toplumun Haberleşme ve İletişim İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Toplumun Haberleşme ve İletişim İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Haberleşme ve İletişim İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar

Teknolojinin gelişmesi haberleşme ve iletişim imkânlarını artırmıştır. Bu sayede insanlar birbirlerinin hayatlarında meydana gelen değişiklikleri kolayca öğrenebilir, uzaktaki kişilerin sesini duyabilir, bir yerde meydana gelen olayı başka yerde yaşayan insanlara kısa sürede aktarabilmektedir.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, cep telefonu operatörleri, televizyon kanalları, Genel Ağ’a bağlanma hizmeti veren firmalar ülkemizde haberleşme ve iletişim ihtiyacımızı karşılayan kurumlara örnektir. Günümüzde insanlar istedikleri kanalda haber programlarını izleyip ülke ve dünya gündemi hakkında bilgi sahibi olabilmekte, cep telefonlarıyla dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla konuşabilmekte, Genel Ağ sayesinde çeşitli şekillerde iletişim kurabilmektedir. Ülkemizde haberleşme ve iletişim alanında hizmet veren kurumlar T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. betül dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Toplumun Haberleşme ve İletişim İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir? hemen yazdım, Iğdır okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

  2. sema dedi ki:

    çok teşekkür ederim elinize sağlık beğendim ödevim bitti.

Yorum Yaz