Top Heavy İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Top Heavy İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Top Heavy Nedir?

Top Heavy, kelime anlamı olarak, bir nesnenin veya bir sistemin üst kısmının alt kısmından daha ağır olduğu durumlarda kullanılan bir ifadedir. Örneğin, bir ağacın gövdesi, dallarına göre daha ağırsa, bu durum “top heavy” olarak ifade edilebilir.

Örnek Cümleler:

 1. The top-heavy building collapsed during the earthquake. (Top heavy binanın deprem sırasında çökmesi)
 2. The vase fell over because it was top-heavy. (Vazo, üst tarafı daha ağır olduğu için devrildi)
 3. The ship was top heavy and capsized in the storm. (Gemide, üst taraf ağırlıklı olduğu için fırtınada devrildi)
 4. The weightlifting competitor was top-heavy but had strong legs. (Halterci, üst tarafı ağırlıklı olsa da güçlü bacaklara sahipti)
 5. The tree was top-heavy and swayed dangerously in the wind. (Ağaç, üst tarafı ağırlıklı olduğu için rüzgarda tehlikeli şekilde sallandı)
 6. The top-heavy stack of books fell off the table. (Kitapların üstünde fazla yığılmak, masadan düşmelerine neden oldu)
 7. The top-heavy bike tipped over when he tried to turn. (Bisiklet, dönüş yaparken üst tarafı ağır olduğu için devrildi)
 8. The sculpture was top-heavy and needed a sturdy base. (Heykel, üst tarafı ağır olduğu için sağlam bir tabana ihtiyaç duydu)
 9. The top-heavy car couldn’t handle the sharp turn. (Araba, keskin dönüşü kaldıramadı çünkü üst tarafı daha ağırdı)
 10. The top-heavy tower swayed in the wind, making everyone nervous. (Kule, üst tarafı ağırlıklı olduğu için rüzgarda sallandı ve herkesi endişelendirdi)
 11. The top-heavy robot toppled over when it tried to pick up the heavy box. (Robot, ağır kutuyu kaldırmaya çalışırken devrildi çünkü üst tarafı ağırdı)
 12. The top-heavy cake collapsed because there wasn’t enough support in the middle. (Kek, ortada yeterince destek olmadığı için çöktü)
 13. The top-heavy toddler stumbled while trying to walk. (Yürümeye çalışırken sendeledi çünkü üst tarafı daha ağır olduğu için)
 14. The top-heavy umbrella blew inside out in the strong wind. (Şemsiye, güçlü rüzgarda ters döndü çünkü üst tarafı daha ağır olmuştu)
 15. The top-heavy lamp fell over and shattered on the floor. (Lamba, devrildi ve yerde paramparça oldu çünkü üst tarafı ağırlıklıydı)
 16. The top-heavy bookshelf collapsed under the weight of the books. (Kitapların ağırlığına dayanam

adığı için kitaplık çöktü)
17. The top-heavy statue was difficult to move without a crane. (Heykel, vinç olmadan taşınması zor olan üst tarafı ağır olduğu için)

 1. The top-heavy vase wobbled on the table but didn’t fall over. (Vazo, masada titredi ama devrilmedi, çünkü yeterince sabitlenmişti)
 2. The top-heavy elephant stumbled when trying to climb up a steep hill. (Fil, dik bir tepeye tırmanmaya çalışırken sendeledi çünkü üst tarafı daha ağırdı)
 3. The top-heavy building design was scrapped due to safety concerns. (Güvenlik endişeleri nedeniyle, üst tarafı ağırlıklı olan bina tasarımı iptal edildi)

(Top Heavy İle İlgili Cümleler – 20 Örnek)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.