Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Termosfer Nedir? Kısaca

Aşağıda termosfer nedir kısaca olarak ele alacağız.

Atmosfer çeşitli katmanlardan oluşmaktadır. Kilometrelerce kalınlığa sahip olan bu katmanlar çeşitli özelliklerden meydana gelmektedir. Atmosfer katmanları dünyanın korunması ve canlılık faaliyetlerinin devam etmesi için gereklidir. Atmosfer katmanları stratosfer, mezosfer, termosfer, iyonosfer gibi katmanlardan da oluşmaktadır.

Termosfer, mezosfer tabakasının üstünde yer alan ve iyonosfer sınırında bulunan bir ısı yuvarı olma özelliği taşımaktadır. Yaklaşık olarak 90 kilometre kalınlığında bulunmaktadır. Isı ve sıcaklık dengelerinin oluşması için termosfer faaliyetlerinin devam etmesi gerekir.

Atmosfer faaliyetleri canlılık faaliyetlerinin devam etmesi ve doğa olaylarının gerçekleşmesi için gerçekleşmektedir. Atmosferin korunması için doğanın ve çevrenin de korunması gerekir. Atmosfer faaliyetleri oldukça önemlidir ve doğa olaylarından etkilenir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meryem can dedi ki:

    merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz güzel, öğretmen beğendi Termosfer Nedir? Kısaca vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  2. derya dedi ki:

    selamun aleyküm sayfanız inanılmaz mükemmel, ellerinize sağlık, benim adım derya, ben Termosfer Nedir? Kısaca ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz