Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye Öykü

Aşağıda teknolojinin yararları ile ilgili hikaye öykü kısaca olarak ele alacağız.

Ahmet, bilgisayarlarla yakından ilgilenen bir çocuktu. Sürekli olarak dijital cihazlar üzerinde merakını gidermek için onlara yakından bakar, çoğunu bozar yeniden yapmaya çalışırdı. Ahmet, çocukluktan beri böyle biriydi. O nedenle üniversitede bilgisayar mühendisliğini seçmişti.

Sürekli olarak bilgisayar programları ve parçaları üzerinde araştırmalar ve çalışmalar yapan biridir. Teknoloji ile yakından ilgili olan Ahmet, teknoloji konusunda da önemli makaleler ve kitaplar okuyarak kendini geliştiren biri olmayı başarmıştır.

Ahmet’in teknoloji alanındaki merakı onu teknolojinin zararları konusunda insanları uyarmaya da itmişti. Bu nedenle daha üniversitedeyken çeşitli panellere katılarak sorular sorup insanların dikkatini çekmeye başlamıştı. Uzay çalışmalarının uzay kirliliğine neden olması onu en çok düşündüren sorunlardan biriydi.

Bir bilgisayar mühendisi olarak uzayla ilgili bir şeyler yapması ve harekete geçmesi gerekiyordu. Bunun için çeşitli bilim kurumlarına başvurular yaparak hazırladığı projeleri sundu. Bir projesinde uzay kirliliğinin azaltılması için gerekli düzenlemelere bağlı olarak uygulaması basit ve maliyetsiz olan bir cihazını tanıtmak istemişti.

Görenlerin ağzını açık bırakan ve bugüne kadar yapılmayan bir cihaz olarak uzay kirliliğinin azaltılmasında ve kirliliğin tespit edilmesinde işe yarayan bir projeydi. Kurumdaki yetkililer de en az Ahmet kadar heyecanladı. Hemen üretim aşamasına geçmek istediler.

Ahmet de teknolojinin zararlarıyla olan mücadelesinde önemli ve büyük bir adım attığı için hem ülkesi hem de kendi adına gururlanıyordu. Çeşitli uluslararası bilim kurumlarının sağladığı fon ve bilgi desteğiyle projenin tamamlanası ve ardından uzay kirliliğinin de önüne geçilmesi mümkün olmuştu.

Ahmet, birçok ulusal ve uluslararası bilim kurumlarından ödüller aldığı gibi ülkesinden de üstün hizmet madalyası almıştı. Her konferans, seminer ve panelde gençlerin ufkunu açmak ve geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak için onlara ilham oluyordu.

Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye Öykü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. nehir dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye Öykü hemen yazdım, Zonguldak okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

  1. aylin dedi ki:

   kes senin nereni kıskanam

 2. sebile ölmez dedi ki:

  harika, merhaba arkadaşlar bu eğitim sitesi gerçekten çok iyi, sayenizde 100 aldım Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye Öykü ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 3. cansu akın dedi ki:

  kısa sade beğendim, Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye Öykü ödevim vardı, Sakarya okul birincisi olarak beğendim. :)

 4. cansu akın dedi ki:

  Slm ödev siteniz inan ki hoşuma gitti, teşekkürler Teknolojinin Yararları ile İlgili Hikaye Öykü vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz