Subtitle İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Subtitle İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Subtitle

Subtitle, filmler, diziler, videolar gibi görsel medya içeriklerindeki diyalogları yazılı olarak belirten ve izleyicilere yardımcı olan bir metindir.

Örnek cümleler:

 1. I always watch movies with subtitles to improve my English. (Her zaman İngilizcemizi geliştirmek için altyazılı filmler izlerim.)
 2. The subtitles were not properly synced with the video. (Altyazılar, video ile uyumlu bir şekilde değildi.)
 3. The foreign film was dubbed in English with subtitles for the hearing impaired. (Yabancı film, İngilizce dublajlıydı ve işitme engelliler için altyazılıydı.)
 4. The subtitles helped me understand the dialogue in the foreign movie. (Altyazılar, yabancı filmdeki diyalogları anlamama yardımcı oldu.)
 5. She couldn’t hear the dialogue, so she relied on the subtitles. (Diyalogları duyamadığı için altyazılara güvendi.)
 6. The subtitles were too small for me to read. (Altyazılar, okumak için benim için çok küçüktü.)
 7. The subtitles were in a different language than the audio. (Altyazılar, sesle farklı bir dildeydi.)
 8. The DVD came with subtitles in multiple languages. (DVD, çoklu dilde altyazılarla birlikte geldi.)
 9. He preferred to watch the movie without subtitles to fully immerse himself in the language. (Dili tamamen hissetmek için altyazısız film izlemeyi tercih etti.)
 10. The subtitles were not accurate and had many mistakes. (Altyazılar doğru değildi ve birçok hata içeriyordu.)
 11. I turned on the subtitles to help me follow the plot of the movie. (Filmdeki hikayeyi takip etmeme yardımcı olması için altyazıları açtım.)
 12. The subtitles were distracting and took away from the visual experience of the movie. (Altyazılar dikkat dağıtıcıydı ve film deneyiminden çaldı.)
 13. The movie had optional subtitles that could be turned on or off. (Filmin isteğe bağlı altyazıları vardı ve açılıp kapatılabilirdi.)
 14. The subtitles were hard to read because of the bright background. (Parlak arka plan nedeniyle altyazılar okumak zordu.)
 15. The subtitles were perfectly synced with the audio. (Altyazılar, sesle mükemmel bir şekilde senkronize edildi.)
 16. The subtitles were essential for me to understand the thick accents in the movie. (Altyazılar, filmdeki kalın aksanları anlamam için önemliydi.)
 17. The subtitles were translated poorly and didn’t capture the nuances of the language. (Altyazılar kötü tercüme edildi ve dilin inceliklerini yakalamadı.)
 18. The subtitles were a lifesaver for the non-native speakers in the audience. (Altyazılar, izleyiciler arasındaki yabancı konuşmac

ilerin hayatını kurtardı.)
19. The subtitles were in a small font size and difficult to read from a distance. (Altyazılar, küçük bir yazı tipi boyutundaydı ve uzaktan okumak zordu.)

 1. The movie theater offered special glasses for the hearing impaired that displayed subtitles. (Sinema, işitme engelliler için altyazıları görüntüleyen özel gözlükler sundu.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.