Strum İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Strum İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Strum Nedir?


Strum, bir müzik aleti olan gitar, ukulele gibi telli çalgıları çalarken telleri çekiştirerek akorları çıkarmak için kullanılan tekniktir. Telleri yukarıdan aşağıya doğru hızlıca çekiştirerek bir akor veya melodi oluşturulur.

Örnek Cümleler:

 1. I can’t strum the guitar very well. (Gitarı çok iyi çalamıyorum.)
 2. She strummed the ukulele while she sang. (Şarkı söylerken ukuleleyi çekiştirdi.)
 3. He strummed a few chords and then began to sing. (Birkaç akor çektikten sonra şarkıya başladı.)
 4. Strumming the guitar is a relaxing way to pass the time. (Gitarı çekiştirmek zaman geçirmenin rahatlatıcı bir yoludur.)
 5. I strummed a few chords and tried to write a song. (Birkaç akor çektim ve şarkı yazmaya çalıştım.)
 6. She sat in the park, strumming her guitar and watching the sunset. (Parkta oturdu, gitarını çekiştirerek güneşin batışını izledi.)
 7. He spent hours every day strumming his guitar and writing songs. (Her gün saatlerce gitarını çekiştirerek şarkı yazdı.)
 8. The musician began to strum his guitar and the audience fell silent. (Müzisyen gitarını çekiştirmeye başladı ve seyirci sessizleşti.)
 9. Strumming the guitar is a great way to relax after a long day. (Uzun bir günün ardından gitar çekiştirmek rahatlamak için harika bir yoldur.)
 10. She taught herself to strum the ukulele by watching online tutorials. (Çevrimiçi eğitimleri izleyerek kendisi ukulele çekiştirmeyi öğrendi.)
 11. He strummed the guitar softly as he sang a lullaby to his baby. (Bebeğine ninni söylerken gitarını yumuşak bir şekilde çekiştirdi.)
 12. Strumming the guitar can be difficult for beginners, but with practice, it gets easier. (Gitar çekiştirmek acemi oyuncular için zor olabilir, ancak pratik yaparak daha kolay hale gelir.)
 13. She strummed the ukulele while her friends sang along. (Arkadaşları şarkı söylerken ukuleleyi çekiştirdi.)
 14. He strummed the guitar loudly to get the attention of the audience. (Seyircilerin dikkatini çekmek için gitarını yüksek sesle çekiştirdi.)
 15. Strumming the guitar is a great way to express your emotions through music. (Gitar çekiştirmek müzik aracılığıyla duygularınızı ifade etmek için harika bir yoldur.)
 16. She strummed the guitar gently as she sang a love song. (Aşk şarkısı söylerken gitarını nazikçe çekiştirdi.)
 17. He
 1. He strummed his guitar for hours, lost in thought. (Düşüncelere dalıp saatlerce gitar çekiştirdi.)
 2. Strumming the guitar is a good way to warm up before a performance. (Performans öncesi ısınmak için gitar çekiştirmek iyi bir yoldur.)
 3. She strummed the ukulele and sang a song that reminded her of home. (Ukuleleyi çekiştirerek evini hatırlatan bir şarkı söyledi.)
 4. He strummed the guitar while his friend played the harmonica. (Arkadaşı harmonika çalarken o da gitarını çekiştirdi.)

(Türkçe çeviriler cümlelerin sonunda parantez içinde verilmiştir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.