Storm İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Storm İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Storm

Storm, Türkçe anlamıyla fırtına, kasırga, sağanak yağmur gibi doğa olaylarına verilen bir isimdir. Aşağıda bu kelimeyle kullanabileceğiniz 20 örnek cümle bulabilirsiniz:

 1. The storm caused widespread damage in the city. (Fırtına şehirde geniş çaplı hasara neden oldu.)
 2. We had to cancel our picnic because a storm was forecasted. (Hava durumu raporuna göre bir fırtına bekleniyordu, pikniği iptal etmek zorunda kaldık.)
 3. The ship was lost in the storm and never found again. (Gemi fırtınada kayboldu ve bir daha bulunamadı.)
 4. The lightning during the storm was quite scary. (Fırtınada çakan şimşekler oldukça korkutucuydu.)
 5. We huddled together under a tree to wait out the storm. (Fırtınayı atlatmak için bir ağacın altında bir araya geldik.)
 6. The forecast predicts a storm for tomorrow, so be prepared. (Hava durumu tahmini yarın için bir fırtına öngörüyor, hazırlıklı olun.)
 7. The thunder was so loud during the storm that it woke me up. (Fırtınada o kadar yüksek bir gürültü vardı ki beni uyandırdı.)
 8. We took shelter in a nearby building when the storm hit. (Fırtına çıktığında yakındaki bir binaya sığındık.)
 9. The forecast says that storms are likely for the rest of the week. (Hava durumu tahmini haftanın geri kalanında fırtınaların olası olduğunu söylüyor.)
 10. The power went out during the storm and didn’t come back for hours. (Fırtına sırasında elektrikler kesildi ve saatlerce gelmedi.)
 11. We could hear the wind howling outside during Fırtına sırasında dışarıda rüzgarın uğultusunu duyabiliyorduk.)
  12. The roof of the house was damaged in the storm and needed to be repaired. (Evin çatısı fırtınada hasar gördü ve tamir edilmesi gerekiyordu.)

  1. The lightning struck a tree during the storm and started a fire. (Fırtınada şimşek ağaca çarptı ve yangın çıktı.)
  2. We had to evacuate the area when a storm was approaching. (Fırtına yaklaştığında bölgeden tahliye edilmemiz gerekiyordu.)
  3. The waves were huge during the storm and many boats capsized. (Fırtınada dalgalar çok büyüktü ve birçok tekne alabora oldu.)
  4. The streets were flooded after the storm passed. (Fırtına geçtikten sonra sokaklar sular altında kaldı.)
  5. We were lucky to find a hotel room during the storm since we were stranded. (Fırtınada mahsur kaldığımız için bir otel odası bulmak şansımız var.)
  6. The roof of the tent was leaking during the storm, so we had to move to a safer spot. (Fırtınada çadırın çatısı sızıyordu, bu yüzden daha güvenli bir yere taşınmak zorunda kaldık.)
  7. The forecast says that the storm will pass by tonight and tomorrow will be clear. (Hava durumu tahmini fırtınanın bu gece geçeceğini ve yarın açık olacağını söylüyor.)
  8. The storm left a trail of destruction in its wake, but we were grateful to be safe. (Fırtına izinde yıkım bıraktı, ancak güvende olmaktan şükür ettik.)

  Bu örnek cümlelerde “storm” kelimesini kullanarak, fırtına, kasırga, sağanak yağmur gibi doğal afetlerden bahsedilmiştir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.